Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WIMBLEDON 2018

Djokovic pa probleme fiton Wimbeldonin

Fotot: via Eurosport

Djokovic pa probleme fiton Wimbeldonin


15 July, 2018 @21:51

Tenisti serb, Novak Djokovic, ka fituar Grand Slamin e 13-të në karrierë ndërsa sot në finale të ëimbledonit ka kaluar lehtë Kevin Andersonin nga Afrika e Jugut, 3-0.

Me 6-2, 6-2 dhe 7-6 Djokovic ka marshuar shpejt dhe sigurt në trofeun e katërt të Wimbledonit, në një finale që nuk kishte shumë dilema për fituesin.

Si triumfues i Wimbledonit 2018, Djokovic do të përfitojë 2.250.000 funta britanike.

DJokovic


 
Të gjitha lajmet nga Tenis