Të gjitha lajmet

SUPERLIGA FEMRAT

Drita e pandalshme, përsëri kampione e Kosovës

Fotot: FVK

Drita e pandalshme, përsëri kampione e Kosovës

4 May, 2019 @9:39

Vajzat e ekipit të Dritës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/19 në volejboll. Dhe tash, për të katërtën herë me radhë, pasi që fituan lehtë edhe serinë finale të PlayOffit, për tu kurorëzuar përfundimisht me titull.

KV Drita girls

Ato kanë kryer serinë finale të PlayOffit në mënyrë perfekte duke e mposhtur M-Technologien 3-0 në seri, ndërsa në ndeshjen e fundit të zhvilluar në Bashkim Selishta - Petriti të Gjilanit ato kaluan kundërshtaret finale me 25-18, 25-12 dhe 25-16 (3-0 në sete).

KV Drita girls trophy

Finalja u zhvillua para 3 mijë shikuesve të mbledhur për të përkrahur vashat bardhekaltëra gjilanase në fitoren e fundit të serisë, që u kurorëzua me titull kampioni për Dritën.

KV Drita girls

 

DUELI I KATËRT I SERISË

Mund të vendoset kampioni i Kosovës

4 May, 2019 @9:28

Me fitore në ndeshjen e tretë të serisë të zhvilluar në Bill Clinton të Ferizajit, Luboteni ka marrë epërsinë e…

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Duelet e tretë të serisë së finaleve

29 April, 2019 @11:06

Pas fitores së vajzave të Dritës në përballjen e dytë të serisë finale ndaj M Technologie, tashmë seria finale e…

AUTO SPORTS

Drag Race 2019 në Sllatinë

26 April, 2019 @15:57

Gara më atraktive në automobilizmin kosovar, Drag Race, e para për këtë vit, do të mbahet gjatë kësaj fundjave në…

PLAYOFF FINALS WOMEN

Vajzat e Dritës bindshëm nisin finalen

24 April, 2019 @21:34

Vajzat e klubit të voljebollit të Dritës kanë nisur bindshëm serinë finale të PlayOffit në Superligën e femrave. Ato…

AUTO SPORTS

Milosevska & Canolli fitojnë në Prizren

23 April, 2019 @17:56

Kampionati i Kosovës në auto sport sivjet ka nisur me një risi. Për herë të parë u zhvillua edhe kampionati…

Të gjitha lajmet nga Të tjera