Të gjitha lajmet

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Duelet e tretë të serisë së finaleve

Duelet e tretë të serisë së finaleve

29 April, 2019 @11:06

Pas fitores së vajzave të Dritës në përballjen e dytë të serisë finale ndaj M Technologie, tashmë seria finale e Superligës së femrave në volejboll është 2-0.

Nesër mbrëma në Bashkim Selishta - Petriti të Gjilanit vajzat e Dritës mund të kurorëzohen kampione të Kosovës për këtë sezon pasi që do të kenë mundësinë që para publikut të vetë me fitore të bëjnë serinë 3-0 dhe të mbrojnë titullin.

Dueli nis në ora 20:00 dhe luhet më 30 prill.

Në anën tjetër te Superliga e meshkujve puna është tjetër. Prishtina Volley ka barazuar rezultatin me Lubotenin dhe tashmë ekipi ferizajas do të kërkojë të rimerr epërsinë e serisë finale.

Dueli Luboteni - Prishtina Volley aktualisht është 1-1, ndërsa ndeshja e tretë luhet më 1 maj me fillim në ora 20:00 në Bill Clinton të Ferizajit.

AUTO SPORTS

Drag Race 2019 në Sllatinë

26 April, 2019 @15:57

Gara më atraktive në automobilizmin kosovar, Drag Race, e para për këtë vit, do të mbahet gjatë kësaj fundjave në…

PLAYOFF FINALS WOMEN

Vajzat e Dritës bindshëm nisin finalen

24 April, 2019 @21:34

Vajzat e klubit të voljebollit të Dritës kanë nisur bindshëm serinë finale të PlayOffit në Superligën e femrave. Ato…

AUTO SPORTS

Milosevska & Canolli fitojnë në Prizren

23 April, 2019 @17:56

Kampionati i Kosovës në auto sport sivjet ka nisur me një risi. Për herë të parë u zhvillua edhe kampionati…

XHUDO / MINSK 2019

Edhe Majlinda me ekipin e xhudos në Minsk

23 April, 2019 @12:27

Ka shkuar në tetë numri i sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që…

KUPTOHET FINALISTI I DYTË

Finalistja e radhës Prishtina Volley

23 April, 2019 @0:14

Me fitore në ndeshjen e fundit të serisë gjysmëfinale ndaj Therandës, Prishtina Volley ka siguruar finalen e PlayOff të Superligës…

Të gjitha lajmet nga Të tjera