Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHINESE GP

Hamilton triumfon në Kinë, merr kryesimin

Foto: Sky Sports

Hamilton triumfon në Kinë, merr kryesimin


14 April, 2019 @9:41

Lewis Hamilton është fituesi i garës numër 1000 në histori të Formula1.

Piloti anglez sot triumfoi në garën e madhe të Kinës, duke lënë pas vetes pilotët Valtteri Bottas dhe Sebastian Vettel, të cilët përfunduan në vendet dy dhe tre.

Me triumfin e arritur sot, i 75-ti në karrierën e tij, Lewis Hamilton tashmë i prin renditjes së përgjithshme të garuesve në këtë sezon të Formula 1, derisa pas tij renditen Valtteri Bottas dhe Max Verstappen, që kanë zhvilluar gjithashtu paraqitje mjaft të mira në 3 garat e para të këtij sezoni.

Renditja përfundimtare e garuesve në garën e sotme:

Gara e ardhshme e Formula1 mbahet në Azerbajxhan më 28 prill, pra pas 2 javëve.


KOSOVA U21 - PARAGUAJI U21 / IHF TROPHY INTERCONTINENTAL

Kosova në finale, një fitore larg Botërorit

FHK Superliga

Kosova në finale, një fitore larg Botërorit

13/04/19 @ 20:57

KUALIFIKIME PËR EVROPIAN

Triumf i madh i Kosovës ndaj Izraelit

FHK Superliga

Triumf i madh i Kosovës ndaj Izraelit

10/04/19 @ 22:07

IHF INTERCONTINENTAL TROPHY 2019

E nisim me fitore

Të tjera

E nisim me fitore

10/04/19 @ 21:45

KUPA E KOSOVËS

Çiftet gjysmëfinale në Kupë të Kosovës

FHK Superliga

Çiftet gjysmëfinale në Kupë të Kosovës

10/04/19 @ 12:43

SONTE LUAN KOSOVA

Të motivuar ndaj Izraelit

FHK Superliga

Të motivuar ndaj Izraelit

10/04/19 @ 12:36

PARA FILLIMIT TË INTERCONTINENTAL CUP

Synohet trofeu

FHK Superliga

Synohet trofeu

09/04/19 @ 00:15

DRENICA vs. PRISHTINA VOLLEY

PrishtinaVolley mposht Drenicën

Të tjera

PrishtinaVolley mposht Drenicën

09/04/19 @ 00:01

EUROPEAN YOUTH SUMMER OLYMPIC FESTIVAL

Melos Nallbani në Baku 2019

Tenis

Melos Nallbani në Baku 2019

08/04/19 @ 15:31

F1

Perez fiton garën në Azerbajxhan

Motosports

Perez fiton garën në Azerbajxhan

06/06/21 @ 17:57

AUTO SPORT

Të dielën mbahet gara në ‘Auto Slalom’, Autoklubi Ferizaj bënë thirrje për aplikim

Motosports

Të dielën mbahet gara në ‘Auto Slalom’, Autoklubi Ferizaj bënë thirrje për aplikim

09/04/21 @ 12:42

F1

Konfirmohet kalendari i ri në Formula 1 për 2021

Motosports

Konfirmohet kalendari i ri në Formula 1 për 2021

05/03/21 @ 11:06

F1

Operohet Fernando Alonso

Motosports

Operohet Fernando Alonso

12/02/21 @ 23:08

BELGIAN GP

Lewis Hamilton në krye të Belgian GP

Motosports

Lewis Hamilton në krye të Belgian GP

30/08/20 @ 19:12

FORMULA 1

Turkish Grand Prix shtohet në kalendarin e Formula 1

Motosports

Turkish Grand Prix shtohet në kalendarin e Formula 1

25/08/20 @ 15:26

STINORI 2020

Konfirmohet kalendari i ri i Formula 1

Motosports

Konfirmohet kalendari i ri i Formula 1

02/06/20 @ 16:43

SILVERST"ON"E

Qeveria britanike i jep dritë të gjelbër garave në Silverstone këtë verë

Motosports

Qeveria britanike i jep dritë të gjelbër garave në Silverstone këtë verë

31/05/20 @ 22:55

FERRARI

Vettel ndahet me Ferrarin

Motosports

Vettel ndahet me Ferrarin

12/05/20 @ 02:26

FERRARI

Vettel mund të rinovojë kontratën

Motosports

Vettel mund të rinovojë kontratën

17/04/20 @ 14:23


 
Të gjitha lajmet nga Motosports