Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U21 - PARAGUAJI U21 / IHF TROPHY INTERCONTINENTAL

Kosova në finale, një fitore larg Botërorit

Foto: FHK

Kosova në finale, një fitore larg Botërorit


13 April, 2019 @20:57

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka arritur të shënojë fitore edhe në duelin gjysmëfinal të IHF Trophy Intercontinental sonte, duke e mposhtur Paraguajin 36-27.

Me këtë fitore, Kosova U21 ka siguruar finalen e garës që po zhvillohet në Prishtinë dhe tash në finale do të ndeshet me Taipein Kinez.

Kosova U21 kishte mposhtur Taipein Kinez në ndeshjen e parë të turneut, sidoqoftë në finale pritet të jetë një duel tjetër dhe në rast të fitores, Kosova U21 do të sigurojë biletën alternative për Kampionatin Botëror të U21-shave që mbahet në Spanjë.

Finalja Kosova - Taipei Kinez zhvillohet nesër (e diel, 18:00, 14 prill)


KUALIFIKIME PËR EVROPIAN

Triumf i madh i Kosovës ndaj Izraelit

FHK Superliga

Triumf i madh i Kosovës ndaj Izraelit

10/04/19 @ 22:07

IHF INTERCONTINENTAL TROPHY 2019

E nisim me fitore

Të tjera

E nisim me fitore

10/04/19 @ 21:45

KUPA E KOSOVËS

Çiftet gjysmëfinale në Kupë të Kosovës

FHK Superliga

Çiftet gjysmëfinale në Kupë të Kosovës

10/04/19 @ 12:43

SONTE LUAN KOSOVA

Të motivuar ndaj Izraelit

FHK Superliga

Të motivuar ndaj Izraelit

10/04/19 @ 12:36

PARA FILLIMIT TË INTERCONTINENTAL CUP

Synohet trofeu

FHK Superliga

Synohet trofeu

09/04/19 @ 00:15

DRENICA vs. PRISHTINA VOLLEY

PrishtinaVolley mposht Drenicën

Të tjera

PrishtinaVolley mposht Drenicën

09/04/19 @ 00:01

EUROPEAN YOUTH SUMMER OLYMPIC FESTIVAL

Melos Nallbani në Baku 2019

Tenis

Melos Nallbani në Baku 2019

08/04/19 @ 15:31

VOLEJBOLL - SUPERLIGA A

Xhiroja e fundit para PlayOffit

Të tjera

Xhiroja e fundit para PlayOffit

08/04/19 @ 15:07

HENDBOLL

FHK vlerësohet nga kundërshtarët për organizimin e turneut kualifikues

FHK Superliga

FHK vlerësohet nga kundërshtarët për organizimin e turneut kualifikues

11/06/21 @ 19:32

HENDBOLL

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

FHK Superliga

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

05/06/21 @ 22:40

HENDBOLL

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

FHK Superliga

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

04/06/21 @ 21:56

HENDBOLL

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

FHK Superliga

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

03/06/21 @ 21:39

HENDBOLL

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

FHK Superliga

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

02/06/21 @ 17:03

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

FHK Superliga

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

26/05/21 @ 22:18

HENDBOLL

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

FHK Superliga

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

24/05/21 @ 21:52

HENDBOLL

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

FHK Superliga

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

22/05/21 @ 21:31

HENDBOLL

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

FHK Superliga

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

22/05/21 @ 19:19

HENDBOLL

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

FHK Superliga

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

21/05/21 @ 20:27


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga