Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

MEDIA

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë


18 April, 2021 @22:45

Trajneri fantastik i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, para pak çastesh ka dhënë një intervistë direkte për KTV-në në emsionin sportiv Sporti Total.

Duke folur, i gëzuar jashtë mase dhe krenar me suksesin e nxënësve të tij, Kuka ka thënë ndër të tjera që suksesi përfundimtar i Kosovës as që i ka shkuar ndonjëherë ndërmend.

“Pas përfundimit të garave, luftës së fundit që ishte sot dhe plasmanit në tabelë të medaljeve, Kosova është dëshmuar si ekipi më i fortë i xhudos në evropian,” ka thënë Kuka.

Përkundër se medaljet në evropian nuk kanë munguar, duke kujtuar medaljen e Majlinda Kelmendit më parë dhe të tjera, plasmani përfundimtar ka qenë i paparashikueshëm për të.

“Kjo as që më ka shkuar ndonjëherë në mend. Një ekip i vogël të arrijë këtë sukses, me të vërtetë s’e kam mendu. Kjo është e jashtëzakonshme. Shpresoj që kjo të përsëritet edhe në sportet tjera, por edhe përsëri në xhudo,” ka shtuar ai.

Ndërsa më e rëndësishmja për të ka qenë fitorja e Akil Gjakovës. Kjo, pasi që për herë të parë Kosova ka kampion evropian te meshkujt.

“Tashmë përveç çikave, kemi edhe Akilin kampion, që është gjithashtu historike në sportin kosovar në një garë elite,” ka shtuar në fund Kuka në lajmërimin e tij nga Lisbona.

Kosova ka përfunduar si ekip i pari në Kampionatin Evropian të xhudos në Lisbonë, 2021, duke lënë pas ekipet tjera me shumë më shumë garues.


LIGA E PARË 2020/21

Deçani në Superligë, Rahoveci në barazh

FHK Superliga

Deçani në Superligë, Rahoveci në barazh

18/04/21 @ 21:23

HISTORIKE

Mbyllet Evropiani më i trofeshëm në histori për Kosovën

Lojërat Olimpike

Mbyllet Evropiani më i trofeshëm në histori për Kosovën

18/04/21 @ 19:18

XHUDO

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

Xhudo

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

18/04/21 @ 17:45

LORIANA KUKA

Loriana mposhtet në gjysmëfinale, vazhdon garën për medalje të bronztë

Xhudo

Loriana mposhtet në gjysmëfinale, vazhdon garën për medalje të bronztë

18/04/21 @ 14:26

LORIANA KUKA

Afër edhe një medalje, Loriana Kuka arrin në gjysmëfinale

Xhudo

Afër edhe një medalje, Loriana Kuka arrin në gjysmëfinale

18/04/21 @ 13:55

HENDBOLL - PLAY OFF

Prishtina e nis Play Off-in me fitore bindëse ndaj Trepçës

FHK Superliga

Prishtina e nis Play Off-in me fitore bindëse ndaj Trepçës

17/04/21 @ 23:14

SUPERLIGA / PLAY OFFI

Besa Famgas afër finales

FHK Superliga

Besa Famgas afër finales

17/04/21 @ 21:03

XHUDO

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

Xhudo

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

08/06/21 @ 17:23

XHUDO

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

Xhudo

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

08/06/21 @ 15:29

XHUDO

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

Xhudo

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

06/06/21 @ 19:10

XHUDO

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

Xhudo

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

05/06/21 @ 17:49

XHUDO

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

Xhudo

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

25/05/21 @ 16:54

XHUDO

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

Xhudo

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

02/05/21 @ 20:35

XHUDO

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

Xhudo

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

02/05/21 @ 16:43

EUROPEAN OPEN - ZAGREB

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

Xhudo

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

01/05/21 @ 19:19

XHUDO

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

Xhudo

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

20/04/21 @ 16:06

XHUDO

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

Xhudo

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

18/04/21 @ 17:45


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo