Të gjitha lajmet

ZYRTARE

IOC bën presion, Spanja ndryshon vendimin!

IOC bën presion, Spanja ndryshon vendimin!

14 November, 2018 @21:39

Pas presionit të bërë nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik, Spanja ka ndryshuar vendimet e saj.

Kështu, sot qeveria spanjolle zyrtarisht ka vendosur që që nga dita e sotme, të gjithë sportistët kosovarë që marrin pjesë në garat e organizuara në shtetin në fjalë, do të përfaqësohen ashtu si të gjithë të tjerët, pra me simbolet e tyre dhe me intonimin e himnit të Kosovës, gjë që nuk ndodhte deri sot.

Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka kërkuar nga qeveria spanjolle që sporti të mos përzihet me politikë dhe sportistët nga Kosova të jenë të barabartë me të tjerët, kërkesë kjo që është pranuar nga Spanja zyrtarisht.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga