Të gjitha lajmet

EL PAIS

“Nëse nuk e njeh Kosovën, suspendohesh!”

“Nëse nuk e njeh Kosovën, suspendohesh!”

14 November, 2018 @10:58

Një vërejtje për Spanjën nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik!

Sipas gazetës spanjolle El Pais, nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik të enjten do të dërgohet një letër në drejtim të Komitetit Olimpik Spanjoll, letër e cila do t’ia tërheqë vërejtjën spanjollëve në lidhje me mospranimin e simboleve shtetërore të sportistëve me pasaportë kosovare që garojnë në ngjarjet e ndryshme sportive që organizohen në shtetin iberik.

“Duhet të arrihet një kompromis dhe të mos përzihet politika. Sportistët nga Kosova duhet të marrin pjesë pa problem në ngjarjet sportive në Spanjë me flamurin dhe himnin e tyre, ashtu si në çdo shtet tjetër. Në rast se kjo nuk iu lejohet atyre, Spanja do të suspendohet nga organizimi i ngjarjeve të ndryshme sportive.” - raportohet të jetë shkruar në letrën e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik.

 GRAND PRIX TASHKENT 2018

Edhe Loriana Kuka e artë!

11 November, 2018 @13:42

Me medalje të artë e ka mbyllur garën e saj në Grand Prix Tashkent 2018 edhe Loriana Kuka! Xhudistja pejane…

XHUDO

Loriana në finale, sigurohet edhe një medalje

11 November, 2018 @11:23

Pas kalimit të tri kundërshtareve, xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka arritur finalen e Grand Prix Tashkent 2018 sot. Zarina…

GRAND PRIX - TASHKENT 2018

Gjakova e argjendtë

9 November, 2018 @14:41

Nora Gjakova në një ndeshje shumë të barabartë me gjermanen Theresa Stoll, ka pësuar në sekondat e fundit të duelit…

GRAND PRIX - TASHKENT 2018

Edhe Majlinda e artë, me ippon

9 November, 2018 @13:53

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Prix 2018 që po mbahet në Tashkent në kategorinë e saj,…

TERMINET E XHIROS V dhe VI

Terminet e xhiros 5 dhe 6 në vollejboll

9 November, 2018 @13:50

Janë caktuar terminet e Superligës dhe të Ligës së Parë në vollejboll. SUPERLIGA / FEMRAT JAVA 6 Ulpiana - Kastrioti…

GRAND PRIX - TASHKENT 2018

Distria sjell medaljen e artë

9 November, 2018 @13:20

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka sjellë medaljen e parë të artë sot për Kosovën nga Grand Prix 2018 në Tashkent…

GRAND PRIX - TASHKENT 2018

Të trija vajzat arrijnë finalen

Foto: ijf/fb

9 November, 2018 @12:32

Në tri kategori, Kosova ka finaliste. Distria Krasniqi ka arritur finalen e Grand Prix të Tashkentit në Uzbekistan sot…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

AMERIKANE

Tre sundimtarët e ardhshëm të NBA-së

22 November, 2018 @15:43

Djajtë e kaltër Mike Krzyzewski është në sezonin e 39-të të punës së tij si trajner i ekipit të basketbollit…

KOSOVA

Refuzon sportistët nga Kosova, vërejtje edhe për Indinë

19 November, 2018 @13:11

Pas detyrimit të shtetit të Spanjës nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik që t’i pranojë sportistët e Kosovës me simbolet shtetërore…

GRAND PRIX HAGUE 2018

I argjendtë, Akili fantastik pëson në fund

Foto: ijf/fb

17 November, 2018 @18:02

Pas një dueli të lodhshëm ndaj rusit Musa Mogushkov, Akil Gjakova është mposhtur në finale të Grand Prix Hague 2018,…

Të gjitha lajmet nga Të tjera