Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

XHUDO

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

Foto arkiv

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor


25 May, 2021 @16:54

Shteti i Kosovës në Kampionatin Botëror të xhudos do të garojë me 5 xhudistë.

Këtë e ka bërë të ditur vet Federata e Xhudos së Kosovës nëpërmjet një njoftimi.

Pjesë e ekipit kosovar në Botëror nuk do të jetë medalistja e artë olimpike, Majlinda Kelmendi, sikurse që do të mungojë edhe xhudistja tjetër e suksesshme Loriana Kuka.

Kampionati Botëror i Xhudos do të mbahet në Budapest të Hungarisë në datat 6-13 qershor.

Xhudistët që do të marrin pjesë janë:

1.Distria Krasniqi (-48kg)
2.Nora Gjakova (-57kg)
3.Flaka Loxha (-57kg)
4.Laura Fazliu (-63kg)
5.Akil Gjakova (-73kg)


HENDBOLL

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

FHK Superliga

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

24/05/21 @ 21:52

HENDBOLL

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

FHK Superliga

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

22/05/21 @ 21:31

KARATE

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

Të tjera

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

22/05/21 @ 19:33

HENDBOLL

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

FHK Superliga

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

22/05/21 @ 19:19

KARATE

Fortesa Orana, e pesta në Evropian

Të tjera

Fortesa Orana, e pesta në Evropian

22/05/21 @ 13:41

KARATE

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

Të tjera

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

22/05/21 @ 11:57

HENDBOLL

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

FHK Superliga

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

21/05/21 @ 20:27

XHUDO

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

Xhudo

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

08/06/21 @ 17:23

XHUDO

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

Xhudo

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

08/06/21 @ 15:29

XHUDO

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

Xhudo

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

06/06/21 @ 19:10

XHUDO

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

Xhudo

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

05/06/21 @ 17:49

XHUDO

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

Xhudo

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

02/05/21 @ 20:35

XHUDO

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

Xhudo

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

02/05/21 @ 16:43

EUROPEAN OPEN - ZAGREB

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

Xhudo

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

01/05/21 @ 19:19

XHUDO

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

Xhudo

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

20/04/21 @ 16:06

MEDIA

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

Xhudo

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

18/04/21 @ 22:45

XHUDO

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

Xhudo

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

18/04/21 @ 17:45


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo