Të gjitha lajmet

PRISHTINA STATS

Myles mbret i asistimeve bardhekaltër

Myles mbret i asistimeve bardhekaltër


17 April, 2020 @0:21

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Divine Myles, ka qenë mbret i asistimeve për Prishtinën këtë stinor në Superligë.

Ai në 16 ndeshje ka dhënë 103 asistime, duke e bërë atë më të mirin te bardhekaltërit, edhepse luajti vetëm gjysmë stinori për ta. Mesatarisht ai ka pasur 6.43 asistime për ndeshje.

Pas Mylesit, në listën e asistuesve më të mirë të Prishtinës rendit reprezentuesi tjetër i Kosovës, Mikaile Tmusic. Të tjerët, në renditje.KREJT ASISTUESIT E PRISHTINËS 2019/20:

1.Divine Myles 103 asistime / 16 ndeshje
2.Mikaile Tmusic 90 asistime / 24 ndeshje
3.Fahro Alihodzic 53 asistime / 24 ndeshje
4.Jordan Johnson 50 asistime / 8 ndeshje
5.Edmond Azemi 35 asistime / 22 ndeshje
6.Fisnik Rugova 33 asistime / 24 ndeshje
7.Dardan Berisha 30 asistime / 7 ndeshje
8.Meriton Ismaili 28 asistime / 24 ndeshje
9.Don Polloshka 28 asistime / 14 ndeshje
10.Jonathan Wade 20 asistime / 12 ndeshje
11.Arian Memeti 14 asistime / 14 ndeshje
12.Anthony Goods 12 asistime / 6 ndeshje
13.Muhamedali Janjeva 10 asistime / 10 ndeshje
14.Dewayne Jackson 5 asistime / 3 ndeshje
15.Mërgim Jakupi 4 asistime / 8 ndeshje
16.Shea Feehan 1 asistim / 2 ndeshje
17.Jonathan Janssen 0 asistime / 2 ndeshje

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga