Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2018

Nesër gjysmëfinalet

Foto: wimbledon.com

Nesër gjysmëfinalet

12 July, 2018 @22:01

Pas fitoreve të shënuara në përballjet çerekfinale, 4 tenistët e mbetur në garë për titullin e Grand Slamit të tretë të vitit, Wimbledon, do të garojnë për finale nesër.

Kevin Anderson i Afrikës së Jugurt ndeshet me amerikanin John Isner, në ora 14:00 nesër, e në të njejtën kohë nis edhe dueli tjetër gjysmëfinal ndërmjet Novak Djokovicit të Serbisë dhe Rafael Nadalit të Spanjës.

Duelet pritet të jenë të forta, ndërsa fituesit e tyre do të garojnë për çmimin prej 2.250.000 milionë funtave, sa i fiton tenisti që triumfon në finale.WIMBLEDON 2018

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

Foto: via SI/ tw

12 July, 2018 @18:04

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka siguruar finalen e Wimbledonit me fitore në dy sete ndaj Jelena Ostapenkos 6-3, 6-3. …

TDF2018

Sagan i pari në Quimper

11 July, 2018 @17:49

Sllovaku Peter Sagan përfundoi sprintin në tatëpjetën prej 10% në Quimper për të shënuar fitoren e dytë në këtë edicion…

TDF2018

Gaviria fiton përsëri

10 July, 2018 @19:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion të Tour de France. Në fundin dramatik të…

RAFAEL NADAL

Hyn në operim dhe përfundon stinorin!

Foto: rolexparismasters.com

5 November, 2018 @17:13

Ka përfunduar stinori për tenistin legjendar spanjoll, Rafael Nadal. Ai ka bërë të ditur se të hënën do të futet…

PARIS MASTERS 2018

Khachanov befason Djokovicin në finale

5 November, 2018 @14:49

Karen Khachanov ka zhvilluar ndeshjen e karrierës së tij deri tash, duke e shokuar Novak Djokovicin dje në finale të…

WTA FINALET

Svitolina më e mira e vitit

28 October, 2018 @21:17

Elina Svitolina fitoi turneun më të madh në karrierën e saj duke mposhtur amerikanen Sloane Stephens në turneun final të…

REKORDE

E 99-ta për Federerin

28 October, 2018 @18:24

Në dy sete, 7-6, 6-4, Roger Federer mposhti kualifikuesin Marius Copil për të fituar për të katërtën herë në Basel.…

WTA FINALET

Gjysmëfinale befasuese

26 October, 2018 @21:35

Katër bartëset e para të turneut final të sezonit janë eliminuar në fazën e grupeve. E fundit ishte Agnelique Kerber…

Të gjitha lajmet nga Tenis