Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2018

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

Foto: via SI/ tw

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

12 July, 2018 @18:04

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka siguruar finalen e Wimbledonit me fitore në dy sete ndaj Jelena Ostapenkos 6-3, 6-3.

Bartësja e 11-të e turneut ka treguar performancë të fuqishme duke goditur nga larg, për të lënë Ostapenkon të frustruar në përballje, duke e arritur kështu finalen.

Në finale, Kerber do të ndeshet me amerikanen Serena Williams. Williams mposhti gjermanen Julia Goerges 6-2 dhe 6-4 në sete dhe tashmë synon titullin e tetë në Wimbledon.

Amerikania vetëm 10 muaj pasi që u bë nënë, ka qenë jashtëzakonisht impresive në lojë dhe bartësja e 25-të e turneut në moshën 36 vjeçare do të kërkojë titullin e radhës tashmë në Angli.TDF2018

Sagan i pari në Quimper

11 July, 2018 @17:49

Sllovaku Peter Sagan përfundoi sprintin në tatëpjetën prej 10% në Quimper për të shënuar fitoren e dytë në këtë edicion…

TDF2018

Gaviria fiton përsëri

10 July, 2018 @19:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion të Tour de France. Në fundin dramatik të…

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 July, 2018 @22:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i pandalshëm në përballjen ndaj Jiri Veselyt sonte, për…

RAFAEL NADAL

Hyn në operim dhe përfundon stinorin!

Foto: rolexparismasters.com

5 November, 2018 @17:13

Ka përfunduar stinori për tenistin legjendar spanjoll, Rafael Nadal. Ai ka bërë të ditur se të hënën do të futet…

PARIS MASTERS 2018

Khachanov befason Djokovicin në finale

5 November, 2018 @14:49

Karen Khachanov ka zhvilluar ndeshjen e karrierës së tij deri tash, duke e shokuar Novak Djokovicin dje në finale të…

WTA FINALET

Svitolina më e mira e vitit

28 October, 2018 @21:17

Elina Svitolina fitoi turneun më të madh në karrierën e saj duke mposhtur amerikanen Sloane Stephens në turneun final të…

REKORDE

E 99-ta për Federerin

28 October, 2018 @18:24

Në dy sete, 7-6, 6-4, Roger Federer mposhti kualifikuesin Marius Copil për të fituar për të katërtën herë në Basel.…

WTA FINALET

Gjysmëfinale befasuese

26 October, 2018 @21:35

Katër bartëset e para të turneut final të sezonit janë eliminuar në fazën e grupeve. E fundit ishte Agnelique Kerber…

Të gjitha lajmet nga Tenis