Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020 — XHUDO

Nora Gjakova në gjysmëfinale, një fitore larg finales

Foto: KOK

Nora Gjakova në gjysmëfinale, një fitore larg finales


26 July, 2021 @9:02

Xhudisja Nora Gjakova ka mopshtur dy kundërshtarët e parë për të arritur gjysmëfinalen e Lojërave Olimpike në Tokio 2020.

Pejanja pasi që ka qenë bartëse dhe në rrethin e parë nuk ka pasur kundërshtar ka kaluar direkt në rrethin e dytë ku është ndeshur me holandezen Sanne Verhagen.

Kosovarja 28-vjeçe pasi që nxorri wazaari ndaj holandezes, kontrolloi duelin deri në fund për ta kaluar këtë fazë.

Pas kësaj, Norës i doli përballë sllovenja Kaja Kajzer. Këtu Nora nuk tregoi kompromis fare dhe pasi që kapi një ëazaari ndaj sllovenes, më pas përmes një mbërthimi maestral nxorri edhe ipponin për të përfunduar gjithçka.

Tash Nora është në zonë të medaljes, mirëpo edhe një fitore do ta siguronte atë 100%. Do të ketë punë të vështirë në gjysmëfinale ndaj japonezes Tsukasa Yoshida, për të arritur finalen, mirëpo forma e sotme e Norës jep shpresë.

Në rast të kalimit në finale, Nora do të ndeshet me fituesen e gjysmëfinales tjetër ku takohen kanadezja Jessica Klimkait dhe francezja Sarah Leonie Cysique.

Gjithçka nis pak pas orës 10:00.


TOKYO 2020 — XHUDO

Akil Gjakova ndaj jemenasit

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akil Gjakova ndaj jemenasit

26/07/21 @ 00:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Nora Gjakova pret austriaken ose holandezen në duelin e parë

Lojërat Olimpike/Xhudo

Nora Gjakova pret austriaken ose holandezen në duelin e parë

25/07/21 @ 23:56

DREAM TEAM

SHBA pëson pas 17 viteve

Lojërat Olimpike

SHBA pëson pas 17 viteve

25/07/21 @ 22:50

BASKETBOLL

Dream Team nis Olimpiadën me humbje

Lojërat Olimpike

Dream Team nis Olimpiadën me humbje

25/07/21 @ 21:32

DRITON KUKA

“Krenaria e veprimtarisë sime”

Lojërat Olimpike/Xhudo

“Krenaria e veprimtarisë sime”

25/07/21 @ 10:42

TOKYO 2020

Drilon Ibrahimi me rekord personal e shtetëror

Lojërat Olimpike

Drilon Ibrahimi me rekord personal e shtetëror

25/07/21 @ 09:51

TOKYO 2020 — XHUDO

Akil Gjakova ndaj jemenasit

Lojërat Olimpike/Xhudo

Akil Gjakova ndaj jemenasit

26/07/21 @ 00:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Nora Gjakova pret austriaken ose holandezen në duelin e parë

Lojërat Olimpike/Xhudo

Nora Gjakova pret austriaken ose holandezen në duelin e parë

25/07/21 @ 23:56

DREAM TEAM

SHBA pëson pas 17 viteve

Lojërat Olimpike

SHBA pëson pas 17 viteve

25/07/21 @ 22:50

BASKETBOLL

Dream Team nis Olimpiadën me humbje

Lojërat Olimpike

Dream Team nis Olimpiadën me humbje

25/07/21 @ 21:32

DRITON KUKA

“Krenaria e veprimtarisë sime”

Lojërat Olimpike/Xhudo

“Krenaria e veprimtarisë sime”

25/07/21 @ 10:42

TOKYO 2020

Drilon Ibrahimi me rekord personal e shtetëror

Lojërat Olimpike

Drilon Ibrahimi me rekord personal e shtetëror

25/07/21 @ 09:51

TOKYO 2020

Kampionia e Rios, ndalet në Tokio

Lojërat Olimpike/Xhudo

Kampionia e Rios, ndalet në Tokio

25/07/21 @ 09:46

MEDIA

Mediat serbe: “Shteti i rrejshëm” i Kosovës merr të artën olimpike

Lojërat Olimpike/Xhudo

Mediat serbe: “Shteti i rrejshëm” i Kosovës merr të artën olimpike

24/07/21 @ 16:24

MEDIA TALK

Kuka: S’po më dalin fjalët

Lojërat Olimpike/Xhudo

Kuka: S’po më dalin fjalët

24/07/21 @ 16:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Beteja e plotë e Distria Krasniqit në video

Lojërat Olimpike/Xhudo

Beteja e plotë e Distria Krasniqit në video

24/07/21 @ 15:05


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike