Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN WOMAN

Radwanska mposht Watsonin

REUTERS/Damir Sagolj

Radwanska mposht Watsonin

18 January, 2013 @8:48

Polakja 23 vjeçe, Agnieszka Radwanska, ka arritur fitoren e 12-të në vitin 2013. Ajo ka mposhtur britanezen Heather Watson 2-0 në sete, me rezultat 6-3 dhe 6-1.

E menjëherë pas ndeshjes është pyetur nga gazetarët se ndeshja që vjen e 13-ta e vitit për atë, a është edhe në Poloni numër baksuz?!

“Është,” është përgjigjur shkurt polakja e re para ndeshjes së saj të raundit të katërt me serben Ana Ivanovic.

E Ivanovic ka arritur të mposht bashkëkombasen e saj Jelena Jankovic 7-5 dhe 6-3 në sete për të kaluar raundin e tretë, ku tash në të katërtin e pret polakja Radwanska.

 

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga