Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

11-SHJA POTENCIALE

11-shja e mundshme e Rumanisë ndaj Kosovës

11-shja e mundshme e Rumanisë ndaj Kosovës


12 September, 2023 @11:09

Mediat rumune veçse kanë nisur me të madhe kërkimin e fitores ndaj Kosovës, që shihet si imperativ për ta në rrugëtimin e ekipit të Edi Iordanescut drejt EURO 2024.

Duke pasur parasysh këtë, ata kanë projektuar edhe 11-shen e mundshme të Rumanisë që do të mund ta mendojë përzgjedhësi i tyre për ndeshje ndaj Dardanëve.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Kosova kishte barazuar 0-0 me Rumaninë në Prishtinë. Sonte, ndeshja luhet në Bukuresht, derisa të dyja ekipet kërkojnë tri pikë të plota.

11-SHJA E MUNDSHME E RUMANISË:

Horatiu Moldovan (Rapid);
-
Florin Ratiu (Rayo Vallecano),
Andrei Burca (Al-Akhdoud),
Matei Dragusin (Genoa),
Mario Camora (Cluj);
-
Alexandru Cicaldau (Konyaspor),
Vladimir Screciu (U. Craiova),
Nicolae Stanciu (Wuhan/Damak);
-
Olimpiu Morutan (Ankaragucu),
Denis Alibec (Muaither),
Florinel Coman (Steaua).

i: prosport/Rumani


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian