Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Kosova - Zvicra

Notat e lojtarëve: Kosova - Zvicra


9 September, 2023 @23:28

Një ndeshje e madhe dhe e rëndësishme e Kosovës, sigurisht edhe një paraqitje dinjitoze, derisa Vedat Muriqi në momente kyqe shënoi për të siguruar barazimin e madh ndaj Zvicrës.

TopSporti.com pas ndeshjes ka vlerësuar me këto nota futbollistët e Kosovës pas duelit ndaj helvetëve:

Kosova

KOSOVA:

Arijanet Muric, 6;
-
Amir Rrahmani, 5.5,
Fidan Aliti, 5,
Mërgim Vojovda, 6,
Leart Paqarada, 6;
-
Betim Fazliji, 5,
Florian Loshaj, 5.5,
Valon Berisha, 4.5;
-
Bernard Berisha, 6,
Milot Rashica, 7
Vedat Muriqi, 8.

-

REZ.
Florent Muslija, 6
Edon Zhegrova, 5.5
Ermal Krasniqi, 6,
Florent Hadërgjonaj, 6.5
Meriton Korenica, 6.5.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian