Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA - POLONIA

Shqipëria - Polonia, 11-shet startuese

Shqipëria - Polonia, 11-shet startuese


10 September, 2023 @19:16

Ndeshje me rëndësi tejet të madhe në Tiranë sonte, ku Shqipëria pret Poloninë.

Një fitore e mundshme e Shqipërisë do ta afronte shumë atë me Evropianin e vitit të ardhshëm.

Për këtë duel, dyshja e selektorëve janë përcaktuar për këta lojtarë:

SHQIPËRIA XI: Strakosha; Mitaj, Gjimshiti, Ismajli, Hysaj; Ramadani, Asllani; Bajrami, Asani, Uzuni; Çikalleshi.

POLONIA XI: Szczesny; Cash, Kedziora, Bednarek, Kaminski; Krychowiak, Szymanski, Zielinski, Kiwior; Bereszynski, Lewandowski.

Gjyqtar i ndeshjes do të jetë spanjolli José María Sánchez.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian