Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (18)

TOP 5-shja e javës në Superligë (18)


16 January, 2023 @22:31

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 18 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Malcolm Armstead (Ylli) 15 pikë, 9 kërcime, 5 asistime, 1 top të rrëmbyer
2.Derrick Wilson (Prishtina) 15 pikë, 10 asistime, 4 kërcime, 3 topa të rrëmbyer
3.Curtis Jones (Bashkimi) 21 pikë, 5 kërcime, 3 asistime
4.Brooks Debisschop (Prishtina) 15 pikë, 14 kërcime, 2 topa të rrëmbyer, 1 asistim
5.Brad Waldow (Peja) 20 pikë, 18 kërcime, 2 asistime, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga