Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUTOSPORT

Valon Jaha fitues i garës së fundit

FASK

Valon Jaha fitues i garës së fundit


21 October, 2018 @19:55

Është mbajtur gara e fundit e kampionatit të sivjetëm të automobilizmit të Kosovës. Në garën e katërt të disiplinës auto sllallom ka triumfuar Valon Jaha i AK Kaçandolli PRT.

“Ka qenë një garë e mirë, me konkurrencë të fortë dhe mjaft interesante. Kam pritur të kem rezultat të mirë, sepse veturën e kam pasur në gjendje shumë të mirë, goma adekuate për kushtet e garës së sotme, prandaj rezultati i arritur nuk është befasi. Jam i kënaqur që kampionatin e përfundova me fitore”, ka thënë Valon Jaha pas fitores së sotme.

Valoni me BMW e tij ka pasur kohën 02:54.540 minuta dhe për 02.311 sekonda ishte më i shpejtë se Leutrim Bytyqi i Ferizajt.

Podiumi i fituesve në plasmanin e përgjithshëm u plotësua me Faton Ramën e AK RC Prishtina, i cili në krahasim me fituesin u vonua për 05.519.

Në konkurrencën ekipore, në pozitën e parë u rendit Kaçandolli RT, para Ferizajt dhe Prizrenit D&G.


MOTO GP

Marquez përsëri kampion

Të tjera

Marquez përsëri kampion

21/10/18 @ 10:19

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Italia mposhtet në pesë sete

Të tjera

Italia mposhtet në pesë sete

20/10/18 @ 17:20

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Finale evropiane

Të tjera

Finale evropiane

19/10/18 @ 15:15

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

Të tjera

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

18/10/18 @ 21:08

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Të tjera

Theranda merr lidershipin

15/10/18 @ 12:27

EHF CHALLENGE CUP

Super Kastrioti, në 1/16 e EHF Challenge

FHK Superliga

Super Kastrioti, në 1/16 e EHF Challenge

14/10/18 @ 20:53

EHF CHALLENGE CUP

Eliminohet Prishtina

FHK Superliga

Eliminohet Prishtina

14/10/18 @ 20:16

HENDBOLL

Besa e Kastrioti me fitore, Prishtina mposhtet

FHK Superliga

Besa e Kastrioti me fitore, Prishtina mposhtet

13/10/18 @ 22:37

SHANGHAI MASTERS 2018

Kur luhet finalja Coric-Djokovic?

Tenis

Kur luhet finalja Coric-Djokovic?

13/10/18 @ 17:18

BOKS

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

Lojërat Olimpike/Të tjera

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

15/06/21 @ 18:58

ATLETIKË

Hajdari, Kryeziu, Ramadani, Deliu e Rysha - sjellin medalje

Të tjera

Hajdari, Kryeziu, Ramadani, Deliu e Rysha - sjellin medalje

06/06/21 @ 10:33

BOKS

Donjeta Sadiku humb ndeshjen dhe rastin për Olimpiadë

Të tjera

Donjeta Sadiku humb ndeshjen dhe rastin për Olimpiadë

04/06/21 @ 20:34

BOKS

Donjeta Sadiku synon normën olimpike nga Parisi

Të tjera

Donjeta Sadiku synon normën olimpike nga Parisi

02/06/21 @ 16:36

KARATE

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

Të tjera

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

22/05/21 @ 19:33

KARATE

Fortesa Orana, e pesta në Evropian

Të tjera

Fortesa Orana, e pesta në Evropian

22/05/21 @ 13:41

KARATE

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

Të tjera

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

22/05/21 @ 11:57

KARATE

Karateistet e Kosovës përfundojnë në vendin e shtatë në Evropian

Të tjera

Karateistet e Kosovës përfundojnë në vendin e shtatë në Evropian

21/05/21 @ 16:18

KARATE

Karateistet kosovare shënojnë fitore ndaj Polonisë

Të tjera

Karateistet kosovare shënojnë fitore ndaj Polonisë

21/05/21 @ 00:13

KARATE

Edhe Herolind Nishevci siguron luftën për medalje

Të tjera

Edhe Herolind Nishevci siguron luftën për medalje

19/05/21 @ 16:35


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera