Të gjitha lajmet

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake


24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi, është lojtar i ri i elitës polake të basketbollit.

Brett Prahl ka nënshkruar kontratë me ekipin elit nga Polonia HydroTruck Radom. Ekipi në fjalë ka pasur bilans 9-13 në stinorin e kaluar dhe me Prahlin 206cm të gjatë dëshirojnë të jenë më të fortë në pozitën 4.

Derisa ka qenë te Peja, Prahl 26-vjeçar, ka pasur mesatare prej 8.5 pikësh dhe 3 kërcimesh në ndeshjet e BIBL. Ndërsa në Superligë ka luajtur me mesatare prej 8.5 pikësh, 5.5 kërcimesh e 1.3 topa të rrëmbyer për ndeshje.

Ai nuk është i panjohur në ligën polake të basketbollit, pasi që para se të vinte te Peja ka luajtur për ekipin Polpharma në të njëjtën ligë me 12.4 pikë për ndeshje mesatarisht.

VIDEO

Asisti i Rexhbeçajt sjell fitoren në fund

20 January, 2021 @23:25

Elvis Rexhbeçaj ishte njëri ndër shkaktarët kryesorë që skuadra e tij, Koln, arriti t’i marrë tri pikë në udhëtim kundër…

FULHAM 1-2 MANCHESTER UNITED

Pogba përsëri, për përmbysjen e shtatë të Unitedit dhe kreun

Foto: premierleague.com

20 January, 2021 @23:12

Manchester United i është kthyer kreut të Premier Ligës duke e mposhtur Fulhamin sonte si mysafir 1-2 [Lookman 5 -…

REKORD

Cristiano Ronaldo në histori të futbollit

20 January, 2021 @23:08

Me golin e shënuar në finalen e Superkupës së Italisë, Cristiano Ronaldo u bë lojtari më së shumti gola të…

BAYERN

Neuer barazon legjendën Kahn

Foto: Bayern/fb

20 January, 2021 @23:03

Portieri i Bayern Munchenit, Manuel Neuer, që vlerësohet të jetë ndër më të mirët në botë, me portën e paprekur…

JUVENTUS - NAPOLI

Juventus fiton Superkupën

20 January, 2021 @22:59

Juventus e mposhti Napolin në finale të Superkupës me rezultat minimal 2-0 dhe e fitoi Kupën. Super ylli potugez shënoi…

Të gjitha lajmet nga