Të gjitha lajmet

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi, është lojtar i ri i elitës polake të basketbollit.

Brett Prahl ka nënshkruar kontratë me ekipin elit nga Polonia HydroTruck Radom. Ekipi në fjalë ka pasur bilans 9-13 në stinorin e kaluar dhe me Prahlin 206cm të gjatë dëshirojnë të jenë më të fortë në pozitën 4.

Derisa ka qenë te Peja, Prahl 26-vjeçar, ka pasur mesatare prej 8.5 pikësh dhe 3 kërcimesh në ndeshjet e BIBL. Ndërsa në Superligë ka luajtur me mesatare prej 8.5 pikësh, 5.5 kërcimesh e 1.3 topa të rrëmbyer për ndeshje.

Ai nuk është i panjohur në ligën polake të basketbollit, pasi që para se të vinte te Peja ka luajtur për ekipin Polpharma në të njëjtën ligë me 12.4 pikë për ndeshje mesatarisht.

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

NJOFTIM I FBK-së

Të dielën, Marmarinos u ligjëron trajnerëve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

12 June, 2020 @13:26

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos do të ligjërojë para trajnerëve të Kosovës me anë të një videokonference. Videokonferenca do të…

DARDAN BERISHA

Dardani mirëpret ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 June, 2020 @13:44

Në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të FBK-së, basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga