Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020

Brazili e Gjermania në një Grup, caktohen grupet për Lojërat Olimpike Tokyo 2020

Brazili e Gjermania në një Grup, caktohen grupet për Lojërat Olimpike Tokyo 2020


21 April, 2021 @14:00

Po afrohen Lojërat Olimpike verore Tokyo 2020, derisa sot është hedhur shorti për futboll te meshujt.

Brazili e Gjermania do të jenë së bashku në Grupin D, ndërsa në Grupin C Spanja me Argjentinën.

Më poshtë mund ta shikoni të gjitha grupet e Lojërave Olimpike Tokyo 2020.

Grupi A

1.Japonia
2.Afrika e Jugut
3.Meksika
4.Franca

Grupi B

1.Zelanda e Re
2.Korea
3.Hondurasi
4.Rumania

Grupi C

1.Egjipti
2.Spanja
3.Argjentina
4.Australia

Grupi D

1.Brazili
2.Gjermania
3.Bregu i Fildishtë
4.Arabia Saudite

Lojërat Olimpike Tokyo 2020 do të fillojnë më 23 korrik 2021.


HENDBOLL

Prishtina në finale të Play Offit

FHK Superliga

Prishtina në finale të Play Offit

20/04/21 @ 19:15

XHUDO

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

Xhudo

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

20/04/21 @ 16:06

MUNDJE

Egzon Shala e përfundon herët Kampionatin Evropian

Lojërat Olimpike/Të tjera

Egzon Shala e përfundon herët Kampionatin Evropian

20/04/21 @ 15:40

HENDBOLL

Besa Famgas e Prishtina në kërkim të finales së madhe

FHK Superliga

Besa Famgas e Prishtina në kërkim të finales së madhe

20/04/21 @ 10:28

MEDIA

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

Xhudo

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

18/04/21 @ 22:45

LIGA E PARË 2020/21

Deçani në Superligë, Rahoveci në barazh

FHK Superliga

Deçani në Superligë, Rahoveci në barazh

18/04/21 @ 21:23

LO 2020

Merret vendimi përfundimtar për praninë e shikuesve në Tokyo 2020

Lojërat Olimpike

Merret vendimi përfundimtar për praninë e shikuesve në Tokyo 2020

21/06/21 @ 17:16

BOKS

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

Lojërat Olimpike/Të tjera

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

15/06/21 @ 18:58

TOKYO 2020

Edhe një olimpist nga Kosova

Lojërat Olimpike

Edhe një olimpist nga Kosova

15/06/21 @ 16:12

MUNDJE

Egzon Shala e përfundon herët Kampionatin Evropian

Lojërat Olimpike/Të tjera

Egzon Shala e përfundon herët Kampionatin Evropian

20/04/21 @ 15:40

HISTORIKE

Mbyllet Evropiani më i trofeshëm në histori për Kosovën

Lojërat Olimpike

Mbyllet Evropiani më i trofeshëm në histori për Kosovën

18/04/21 @ 19:18

BURSISTET

KOK nënshkruan bursat për shpresat Olimpike

Lojërat Olimpike/Të tjera

KOK nënshkruan bursat për shpresat Olimpike

08/04/21 @ 14:48

DRITON KUKA

Driton Kuka me kërkesë para Lojërave Olimpike: Shteti të vlerësojë nivelin e sportistëve

Lojërat Olimpike/Xhudo

Driton Kuka me kërkesë para Lojërave Olimpike: Shteti të vlerësojë nivelin e sportistëve

07/04/21 @ 19:53

SKITARI

Albin Tahiri fantastik, fiton normën e tretë olimpike

Lojërat Olimpike

Albin Tahiri fantastik, fiton normën e tretë olimpike

28/03/21 @ 17:01

TOKIO 2020

Vetëm shikues japonezë në Olimpiadë

Lojërat Olimpike

Vetëm shikues japonezë në Olimpiadë

09/03/21 @ 18:41

SKITARI

Albin Tahiri fiton normën olimpike edhe në disiplinën e sllallomit

Lojërat Olimpike

Albin Tahiri fiton normën olimpike edhe në disiplinën e sllallomit

08/03/21 @ 16:09


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike