Të gjitha lajmet

STEPANEK

Lodh Djokovicin, por humb

REUTERS/Toby Melville

Lodh Djokovicin, por humb

18 January, 2013 @9:08

Radek Stepanek, çeku 34 vjeçar, i renditur në vendin e 34-të në botë, ka bërë shumë pak gabime gjatë ndeshjes së inspiruar me goditje të forta nga të dyja anët  dhe ndjekje topi. 

Mirëpo, serbi me kthimet në shërbime të çekut dhe rikthime ka qenë shumë i mirë në fund ashtu që ka arritur të fitojë. 

Novak Djokovic është duke e shikuar mundësinë që të bëhet njeriu i parë që e ka fituar Australian Openin tre herë radhazi që nga viti 1969. 

Në fazën e radhës (të katërt) ai do të ndeshet me amerikanin Sam Querrey ose zviceranin Stanislas Wawrinka. 

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga