Të gjitha lajmet

ATLETIKË

Trehapëshi për Ibarguen

Trehapëshi për Ibarguen

15 August, 2016 @3:40

Kolumbiania Caterine Ibarguen fitoi të artën në kërcim trehapësh me rezultatin më të mirë të vitit. Ajo kërceu 15.17 metra për të lënë mbrapa konkurrentet. Yulimar Rojas kërceu 14.98m duke përfunduar e dyta, derisa medalja e bronztë i takoi atletes nga Kazakistani, Olga Rypakova e cila pati 14.74m gjatësi, duke lënë mbrapa amerikanen Keturah Orji për vetëm tre centimetra. Për Ibarguen ishte ky titulli i parë olimpik pas të argjendtës të fituar në Londër. Ajo është kampione e dyfishtë e botës në këtë disiplinë duke triumfuar në dy edicionet e fundit në Moskë, dhe në Pekin.

PESHËNGRITJE

E arta e fundit për Kinën

15 August, 2016 @3:08

Në kategorinë +75kg në peshëngritje, kinezja Meng Suping mori medaljen e artë. Suping ngriti 130kg në shkëputje dhe 177kg në…

ATLETIKË

Bie rekordi i Johnsonit

15 August, 2016 @3:15

Në 400m vrapim tek meshkujt, Wayde Van Niekerk nga Afrika Jugore theu rekordin e vjetër 17 vite për të arritur…

I ARTË

Andy Murray përsëri kampion

15 August, 2016 @2:59

Tenisti britanik Andy Murray ka mbrojtur titullin e kampionit olimpik. Ai në finale mposhti spanjollin Juan Martin Del Potro 3-1…

SKERMË

Skerma mbyllet me Francën

15 August, 2016 @0:50

Përfaqësuesja e Francës në disiplinën epee tek meshkujt u stolis me të artën pas fitores 45-31 ndaj Italisë. Në luftën…

MUNDJE

Roman Vlasov mbron titullin

14 August, 2016 @23:59

Rusi Roman Vlasov ka fituar të artën në kategorinë 75kg në mundje në stilin greko-roman. Dy herë kampioni botëror mbrojti…

TENIS

SHBA e Rusia të arta në dyshe

14 August, 2016 @23:25

Bethanie Mattek-Sands dhe Jack Sock fituan finalen amerikane në dyshe të përziera në tenis. Ata në luftë për medaljen e…

ÇIKLIZËM

Finalja britanike për Jason Keny

14 August, 2016 @22:57

Në finalen britanike në disiplinën e sprintit në çiklizëm në palestër, britaniku Jason Kenny mposhti bashkëkombësin Callum Skinner me rezultat…

BOKS

E arta e parë për Uzbekistanin

14 August, 2016 @22:49

Hasanboy Dusmatov ka fituar të artën e parë në sportin e boksit në këtë olimpiadë. Në finale, Dusmatov mposhti kolombianin…

TENIS @ RIO 2016

Nishikori me medaljen e parë olimpike

14 August, 2016 @22:47

Tenisti japonez, Kei Nishikori, ka marrë medaljen e parë olimpike në karrierë duke e mposhtur spanjollin, Rafael Nadal, në luftë…

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Italia mposhtet në pesë sete

FIVB

20 October, 2018 @17:20

Kombëtarja e Italisë në volejboll për femra, ka lëshuar dy setet e fundit pranë epërsisë 2:1, për të siguruar titullin…

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Finale evropiane

FIVB

19 October, 2018 @15:15

Italia u rikthye në setin e pestë të rikthente epërsinë për finalen e Kampionatit Botëror në volejboll për femra. …

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

FOTO: kosovahandball.info

18 October, 2018 @21:08

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës në hendboll do të zhvilloj dy ndeshje miqësore me Luksemburgun, në kuadër të përgatitjeve për…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

Të gjitha lajmet nga Të tjera