Të gjitha lajmet

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 February, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne ndërkombëtarë të tenisit.

Arzen Rifati, Fatmir Kabashi, Rifat Kasapolli, Tarkan Kosova dhe Argjend Lecaj do të jenë gjyqtarë në Kupën Botërore për meshkuj, “Davis Cup”, dhe në Kupën Botërore për femra, “Fed Cup”.

“Davis Cup” mbahet më 2 prill, ndërsa “Fed Cup” mes datave 16-21 prill.OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Ditari Olimpik nr.12 – Arti mbi akull

20 February, 2018 @19:02

Është pothuajse e pamundur që dy patinë të kenë të njëjtat pikë në garat e patinazhit artistik. Po të ishte…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Koreanet të arta në stafetë

20 February, 2018 @16:17

Sukhee Shim, Minjeong Choi, Yejin Kim, e Alang Kim siguruan të artën në stafetë 3000m tek femrat në patinazh të…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Edhe një e artë për Fourcade

20 February, 2018 @16:15

Martin Fourcade kaloi 7.5km e tij pa asnjë gabim, duke shkrirë 27.3 sekonda diferencë ndaj gjermanit Arndt Peiffer, për të…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Gjermania mbledh medaljet në kombinim nordik

20 February, 2018 @15:52

Norvegjezi Jarl Magnus Riiber nuk mundi t’iu bëj ballë treshes gjermane në garën e kros-kountrit në 10km, të cilën e…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Virtue e Moir më të mirët në vallëzim

20 February, 2018 @15:50

Tessa Virtue e Scott Moir ishin të përkryer në programin e lirë duke marr notën 122.40. Me rekordin olimpik prej…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Martinod përsëri e argjendtë në halfpipe

20 February, 2018 @15:47

Në disiplinën atraktive të skijimit të lirë, në halfpipe, francezja 34 vjeçare, Marie Martinod përsëriti suksesin nga Sochi duke mbetur…

AUSTRALIAN OPEN / MEN'S FINAL

Nole i pamëshirshëm, deklason Nadalin dhe fiton Australian Open

Foto: BBC

27 January, 2019 @11:51

Një finale aspak interesante dhe atraktive ishte kjo e sotmja mes Novak Djokovicit dhe Rafael Nadalit.

AUSTRALIAN OPEN / WOMEN'S FINAL

Naomi Osaka, fituese e Australian Open 2019

26 January, 2019 @12:17

Kampionja në fuqi e US Open, Naomi Osaka, arriti sot ta fitojë Grand Slamin e dytë në karrierë, duke e…

AUS OPEN / SEMI FINALS

Nole, lehtësisht në finale

25 January, 2019 @11:11

Sikur Rafa Nadal dje, edhe Novak Djokovic nuk hasi në shumë probleme në gjysmëfinalen e sotme të Aus Open…

XHUDO

Majlinda në gjysmëfinale të Grand Prix Tel Aviv

24 January, 2019 @12:32

Në Grand Prixin e parë të vitit 2019, Majlinda Kelmendi ka arritur të kalojë në gjysmëfinale. Sipas shortit, rrethin e…

AUSTRALIA OPEN

Nadali pa telashe në finale të AUS Open

24 January, 2019 @12:25

Numri dy i botës, Rafael Nadal, pa telashe e mposhti grekun Stefanos Tsitsipasin, për ta arritur kështu inalen e Australia…

Të gjitha lajmet nga Tenis