Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

SKITARI

Albin Tahiri fiton normën olimpike edhe në disiplinën e sllallomit

Albin Tahiri fiton normën olimpike edhe në disiplinën e sllallomit


8 March, 2021 @16:09

Skitari kosovar, Albin Tahiri, pas normës olimpike në disiplinën e sllallomit të madh, ka arritur të fitojë edhe normën olimpike në disiplinën e sllallomit të skijimit alpin për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Tahiri fitoi normën falë rezultatit të sotëm të arritur në garën e Rogllas së Sllovenisë.

Ai doli i 40-ti me kohë 1:36.17 minuta pas dy lëshimeve, ndërsa fitoi 123.19 pikë të Federatës Ndërkombëtare të Skitarisë, që ishin të mjaftueshme për të kompletuar rezultatet e nevojshme për normë olimpike. Pjesëmarrës në garë ishin 79 garues, ku 35 nuk e përfunduan njërin nga dy lëshimet.

Tahiri tani do të synojë të arrijë suksesin e njëjtë edhe në disiplinat e shpejta si super sllallom të madh, kombinim alpin dhe lëshim.

Në sllallom normën olimpike e ka të fituar edhe skitari tjetër kosovar, Arbi Pupovci.


BUJAR QERIMI

Ka lëndime, por mundi maksimal na sjell rezultat pozitiv

FHK Superliga

Ka lëndime, por mundi maksimal na sjell rezultat pozitiv

08/03/21 @ 15:15

HENDBOLLISTET

Shabani publikon listën për ndeshjet kualifikuese në Austri

FHK Superliga

Shabani publikon listën për ndeshjet kualifikuese në Austri

08/03/21 @ 13:40

PARA NDESHJEVE

Kapiteni Dedaj: Në Kosovë s’i frikësohemi askujt

FHK Superliga

Kapiteni Dedaj: Në Kosovë s’i frikësohemi askujt

08/03/21 @ 12:59

MARSI & HENDBOLLI I FEMRAVE

Turne ndërkombëtar i hendbollisteve në Gjakovë

FHK Superliga

Turne ndërkombëtar i hendbollisteve në Gjakovë

08/03/21 @ 12:45

KOSOVA

Me trajnerin e ri nisin përgatitjet ndaj Rumanisë

FHK Superliga

Me trajnerin e ri nisin përgatitjet ndaj Rumanisë

06/03/21 @ 11:41

F1

Konfirmohet kalendari i ri në Formula 1 për 2021

Motosports

Konfirmohet kalendari i ri në Formula 1 për 2021

05/03/21 @ 11:06

SKITARI

Tahiri fiton normën olimpike në sllallomin e madh

Lojërat Olimpike

Tahiri fiton normën olimpike në sllallomin e madh

04/03/21 @ 15:53

TOKYO 2020

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

Lojërat Olimpike

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

05/07/21 @ 16:43

TOKYO 2020

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

Lojërat Olimpike

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

05/07/21 @ 08:59

TOKYO 2020

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

04/07/21 @ 23:58

TOKYO 2020

Italia eliminon Serbinë në Beograd, kualifikohet në Tokyo 2020

Lojërat Olimpike

Italia eliminon Serbinë në Beograd, kualifikohet në Tokyo 2020

04/07/21 @ 23:18

TOKYO 2020

Doncic me triple-double, Sllovenia për herë të parë në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Doncic me triple-double, Sllovenia për herë të parë në Lojërat Olimpike

04/07/21 @ 23:15

TOKYO 2020

Kosova me dy notarë në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Kosova me dy notarë në Lojërat Olimpike

30/06/21 @ 17:37

TOKYO 2020

Hajdarit i konfirmohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Hajdarit i konfirmohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike

30/06/21 @ 17:28

LO 2020

Merret vendimi përfundimtar për praninë e shikuesve në Tokyo 2020

Lojërat Olimpike

Merret vendimi përfundimtar për praninë e shikuesve në Tokyo 2020

21/06/21 @ 17:16

BOKS

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

Lojërat Olimpike/Të tjera

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

15/06/21 @ 18:58

TOKYO 2020

Edhe një olimpist nga Kosova

Lojërat Olimpike

Edhe një olimpist nga Kosova

15/06/21 @ 16:12


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike