Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria heroike! E artë në Tokio!

Foto: KOK

Distria heroike! E artë në Tokio!


24 July, 2021 @12:02

Distria Krasniqi heroike. Ka mposhtur japonezen Tonaki në finale për t’ia sjellë Kosovës medaljen e dytë të artë në histori të vendit dhe të parën në Tokio 2020.

Me një duel të matur, shpehsherë në pah vinte edhe lodhja, Distria ka shfrytëzuar njërën nga sekondat e minutës së fundit të duelit 240 sekondësh për të siguruar të artën me një pikë të fituar, kur e hodhi japonezen Funa Tonaki me të djathtën poshtë, që ra në krah dhe e mbajti aty për të siguruar pikën, wazaari.

Distria Krasniqi

Hedhja e fundit e Tonakit drejt Distrisë ishte e shpejtë dhe e kërcënueshme, por nxënësja e shkëlqyeshme e Driton Kukës është mbrojtur thjesht e bukur për të shuar shpresat e japonezes në sekondat e fundit të duelit për të fituar të artën olimpike.

Me këtë, Kosova ka fituar medaljen e parë të artë në Olimpiadën e Tokios. Distria Krasniqi ka arritur suksesin më të madh në karrierë. Ndërsa për Driton Kukën kjo është hera e dytë që një nxënëse e tij merr të artën, pas Majlinda Kelmendit në Rio 2016.

Distria Krasniqi

 


TOKYO 2020 — XHUDO

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

24/07/21 @ 10:39

YOUTUBE

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

Lojërat Olimpike/Xhudo

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

24/07/21 @ 09:59

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

24/07/21 @ 08:19

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

Lojërat Olimpike

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

22/07/21 @ 15:36

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

Lojërat Olimpike

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

22/07/21 @ 14:26

HUMBJE E RADHËS

Kosova U19 mbyll evropianin në pozitë të parafundit

FHK Superliga

Kosova U19 mbyll evropianin në pozitë të parafundit

18/07/21 @ 12:22

DISTRIA KRASNIQI

E përmbushur! S’do të ndalem

Lojërat Olimpike/Xhudo

E përmbushur! S’do të ndalem

24/07/21 @ 12:36

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

24/07/21 @ 10:39

YOUTUBE

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

Lojërat Olimpike/Xhudo

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

24/07/21 @ 09:59

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

24/07/21 @ 08:19

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

Lojërat Olimpike

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

22/07/21 @ 15:36

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

Lojërat Olimpike

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

22/07/21 @ 14:26

TOKYO 2020

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

Lojërat Olimpike

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

17/07/21 @ 13:15

TOKYO 2020

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

Lojërat Olimpike

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

05/07/21 @ 16:43

TOKYO 2020

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

Lojërat Olimpike

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

05/07/21 @ 08:59

TOKYO 2020

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

04/07/21 @ 23:58


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike