Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike


24 July, 2021 @10:39

Distria Krasniqi është heroinë e radhës në Kosovë. Ajo ka arritur që pas një lufte tejet të barabartë të del më e mirë sesa mongolja Urantsetseg Munkhbat për të arritur finalen e kategorisë deri në 48 kilogramë.

Me këtë Distria Krasniqi do t’ia sjellë sigurisht Kosovës medaljen e parë nga Tokio 2020, ku në finale do të luftojë ndaj vendases Funa Tonaki që mposhti në gjysmëfinale ukrainaisen e gjatë Daria Bilodid pas vazhdimeve.

Rrugëtimi drej finales

Distria fitoi me një wazaari më tepër ndeshjen ndaj mongoles, derisa referja iu dha nga dy penallti për shkak të moskontaktit. Vërejtjen e fundit Distria e mori krejtësisht taktikisht, sa për të humbur sekondat e mbetura të duelit gjysmëfinal, pasi që veçse kishte kapur wazzarin që e çonte drejt fitores dhe mbrohej nga ipponi i kundërshtares.

Distria Krasniqi

Distria me mposhtjen potenciale të Tonakit në finale do të merrte të artën olimpike, që do të bëhej e dyta në histori të Kosovës.

Ndërsa në rast se mposhtet në finale, do të jetë medalja e parë e argjendtë e Kosovës e fituar ndonjëherë në Lojëra Olimpike.


YOUTUBE

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

Lojërat Olimpike/Xhudo

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

24/07/21 @ 09:59

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

24/07/21 @ 08:19

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

Lojërat Olimpike

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

22/07/21 @ 15:36

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

Lojërat Olimpike

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

22/07/21 @ 14:26

HUMBJE E RADHËS

Kosova U19 mbyll evropianin në pozitë të parafundit

FHK Superliga

Kosova U19 mbyll evropianin në pozitë të parafundit

18/07/21 @ 12:22

EURO DIV B

Gjyqtarë nga Kosova në evropian

FHK Superliga

Gjyqtarë nga Kosova në evropian

18/07/21 @ 09:47

DISTRIA KRASNIQI

E përmbushur! S’do të ndalem

Lojërat Olimpike/Xhudo

E përmbushur! S’do të ndalem

24/07/21 @ 12:36

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria heroike! E artë në Tokio!

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria heroike! E artë në Tokio!

24/07/21 @ 12:02

YOUTUBE

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

Lojërat Olimpike/Xhudo

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

24/07/21 @ 09:59

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

24/07/21 @ 08:19

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

Lojërat Olimpike

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

22/07/21 @ 15:36

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

Lojërat Olimpike

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

22/07/21 @ 14:26

TOKYO 2020

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

Lojërat Olimpike

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

17/07/21 @ 13:15

TOKYO 2020

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

Lojërat Olimpike

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

05/07/21 @ 16:43

TOKYO 2020

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

Lojërat Olimpike

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

05/07/21 @ 08:59

TOKYO 2020

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

04/07/21 @ 23:58


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike