Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës


22 July, 2021 @14:26

Skuadra e Meksikës ka mposhtur thellë Francën në ditën e parë të ndeshjeve futbollistike në Olimpiadën Tokio 2020.

Meksikanët e drejtuar nga Jaime Lozano pas pjesës së parë të qetë, në pjesë të dytë kanë shpërthyer për të shënuar 4 herë në portë të francezëve, për përfundimtaren 4-1 [Vega 47, Cordova 54, Antuna 80, Aguirre E. 90 — Gignac 69].

Ndër përballjet e përfunduara deri tash, befasi ka qenë barazimi i Egjiptit me Spanjën, ku spanjollët përkundër se me gjysmën e lojtarëve që morën pjesë në EURO2020 nuk kanë arritur të fitojnë dhe ndeshja ka përfunduar pa gola, 0-0.

 

Në duelet tjera, Zelanda e Re ka mposhtën Korenë Jugore 1-0 [Wood 70] ndërsa Bregu i Fildishtë ka kaluar Arabinë Saudite me golin e milanistit Franck Kessie 2-1 [Al-Amri 39ag, Kessie 66 — Al-Dawsari 44].


HUMBJE E RADHËS

Kosova U19 mbyll evropianin në pozitë të parafundit

FHK Superliga

Kosova U19 mbyll evropianin në pozitë të parafundit

18/07/21 @ 12:22

EURO DIV B

Gjyqtarë nga Kosova në evropian

FHK Superliga

Gjyqtarë nga Kosova në evropian

18/07/21 @ 09:47

EURO DIV B

Kosova U19 mposhtet thellë nga Islanda U19

FHK Superliga

Kosova U19 mposhtet thellë nga Islanda U19

17/07/21 @ 16:14

TOKYO 2020

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

Lojërat Olimpike

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

17/07/21 @ 13:15

KOSOVA U19 NË EURO DIV B

Pas humbjes, sot ndeshjet për plasman përfundimtar

FHK Superliga

Pas humbjes, sot ndeshjet për plasman përfundimtar

17/07/21 @ 09:54

TOKYO 2020

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

Lojërat Olimpike

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

17/07/21 @ 13:15

TOKYO 2020

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

Lojërat Olimpike

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

05/07/21 @ 16:43

TOKYO 2020

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

Lojërat Olimpike

Çekia për herë të parë në Lojërat Olimpike, eliminon Greqinë

05/07/21 @ 08:59

TOKYO 2020

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Edhe Gjermania në Lojërat Olimpike

04/07/21 @ 23:58

TOKYO 2020

Italia eliminon Serbinë në Beograd, kualifikohet në Tokyo 2020

Lojërat Olimpike

Italia eliminon Serbinë në Beograd, kualifikohet në Tokyo 2020

04/07/21 @ 23:18

TOKYO 2020

Doncic me triple-double, Sllovenia për herë të parë në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Doncic me triple-double, Sllovenia për herë të parë në Lojërat Olimpike

04/07/21 @ 23:15

TOKYO 2020

Kosova me dy notarë në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Kosova me dy notarë në Lojërat Olimpike

30/06/21 @ 17:37

TOKYO 2020

Hajdarit i konfirmohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike

Hajdarit i konfirmohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike

30/06/21 @ 17:28

LO 2020

Merret vendimi përfundimtar për praninë e shikuesve në Tokyo 2020

Lojërat Olimpike

Merret vendimi përfundimtar për praninë e shikuesve në Tokyo 2020

21/06/21 @ 17:16

BOKS

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

Lojërat Olimpike/Të tjera

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

15/06/21 @ 18:58


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike