Të gjitha lajmet

PARA WIMBLEDONIT

Djokovic merr Ivanisevicin si trajner

Djokovic merr Ivanisevicin si trajner

1 July, 2019 @13:46

Numri një në botën e tenisit, Novak Djokovic, ka shtuar tenistin e dikurshëm numër dy në botë, Goran Ivanisevic, në stafin e trajnerëvë të tij para garës së Wimbledonit.

“Jam krenar që Goran ka pranuar të jetë në anën time. Kemi arritur marrëveshje që të bashkëpunojmë përgjatë Wimbledonit dhe shpresoj që bashkëpunimi të zgjas edhe më,” ka shkruar Djokovic në një postim të tijin në Facebook.

Duke e shtuar në ekip Ivanisevicin, Djokovic ka shtuar forcë në ekipin e tij të trajnerëve, pasi që kroati ka fituar këtë garë në vitin 2001, ku kishte hyrë me WildCard. Ivanisevic gjithashtu ka regjistruar edhe tre finale të humbura në Wimbledon, duke u mposhtur nga Andre Agassi në vitin 1992 dhe nga Pete Sampras në 1994 dhe 1998.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga