Të gjitha lajmet

PARA WIMBLEDONIT

Djokovic merr Ivanisevicin si trajner

Djokovic merr Ivanisevicin si trajner

1 July, 2019 @13:46

Numri një në botën e tenisit, Novak Djokovic, ka shtuar tenistin e dikurshëm numër dy në botë, Goran Ivanisevic, në stafin e trajnerëvë të tij para garës së Wimbledonit.

“Jam krenar që Goran ka pranuar të jetë në anën time. Kemi arritur marrëveshje që të bashkëpunojmë përgjatë Wimbledonit dhe shpresoj që bashkëpunimi të zgjas edhe më,” ka shkruar Djokovic në një postim të tijin në Facebook.

Duke e shtuar në ekip Ivanisevicin, Djokovic ka shtuar forcë në ekipin e tij të trajnerëve, pasi që kroati ka fituar këtë garë në vitin 2001, ku kishte hyrë me WildCard. Ivanisevic gjithashtu ka regjistruar edhe tre finale të humbura në Wimbledon, duke u mposhtur nga Andre Agassi në vitin 1992 dhe nga Pete Sampras në 1994 dhe 1998.

WIMBLEDON 2019

Wimbledon 2019 - Parashikim

1 July, 2019 @9:19

Ndonëse janë katër grand-slam, të gjithë e dimë që Wimbledon është turneu më i veçantë në sportin e bardhë, i…

WIMBLEDON 2019

Korriku nis me Wimbledon

Foto: BBC

1 July, 2019 @8:52

Dita e parë e Wimbledon 2019! Si zakonisht, fillimi i korrikut vjen me turneun më emblematik të tenisit, Wimbledonin. 128…

ROLAND GARROS

“Mbret i dheut” për herën e 12

9 June, 2019 @18:13

Për herën e 12 në karrierë dhe për vitin e tretë me radhë, Rafael Nadal është fitues i Roland Garrosit! …

ROLAND GARROS

E kujt është Franca?

26 May, 2019 @17:41

Roger Federer kthehet pas katër viteve në Roland Garros, por maksimumi që mund të bëjë është të shikojë se a…

EUROPEAN YOUTH SUMMER OLYMPIC FESTIVAL

Melos Nallbani në Baku 2019

8 April, 2019 @15:31

Tenisti i ri pejan, Melos Nallbani, do të përfaqësojë Kosovën në European Youth Summer Olympic Festival që mbahet në Baku…

Të gjitha lajmet nga Tenis