Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

XHUDO

Kosova më e suksesshmja, ngjitet në krye të shteteve medaliste në Evropian

Kosova më e suksesshmja, ngjitet në krye të shteteve medaliste në Evropian


17 April, 2021 @18:32

Me fitoren e medaljes së tretë në Kampionatin Evropian të xhudos nga Akil Gjakova, Kosova është ngjitur në krye të listës së shteteve më të suksesshme, me më së shumti medalje të arta të fituara nga ky kampionat.

Kosova është bërë shteti i vetëm në Evropë me dy medalje të arta të fituara deri më tani nga Distria Krasniqi e Akil Gjakova, pas dy ditëve të para të Evropianit, ndërsa medalja tjetër, ajo e bronztë, është fituar nga Nora Gjakova.

Ky sukses është arritur me garimin e vetëm 5 garuesve (Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Akil Gjakova, Laura Fazliu, Flaka Loxha), derisa nesër do të garojë edhe xhudistja e gjashtë pjesëmarrës nga Kosova në këtë Evropian, Loriana Kuka.

Vlen të ceket se numri i medaljeve të fituara në krahasim me numrin e garuesve pjesëmarrëse për Kosovën është jashtëzakonisht i madh. Saktësisht 21 shtete të tjera kanë më shumë garues se sa Kosova në këtë garë, derisa 5 shtetet kryesore, Rusia, Portugalia, Gjermania, Spanja dhe Franca, kanë numër trefish më të madh të garuesve se sa Kosova.

Nesër (e diel) është dita e fundit e Kampionatit Evropian që po mbahet aktualisht në Lisbonë të Portugalisë, ku Kosova do të synojë medaljen e katërt nëpërmjet Loriana Kukës.


XHUDO

Kosova më e suksesshmja, ngjitet në krye të shteteve medaliste në Evropian

Xhudo

Kosova më e suksesshmja, ngjitet në krye të shteteve medaliste në Evropian

17/04/21 @ 18:32

AKIL GJAKOVA

Super Akil Gjakova, fiton medaljen e artë në Evropian

Xhudo

Super Akil Gjakova, fiton medaljen e artë në Evropian

17/04/21 @ 17:43

DRITON KUKA

Kuka: Akili, mbreti i Evropës

Xhudo

Kuka: Akili, mbreti i Evropës

17/04/21 @ 18:18

LAURA FAZLIU

Fazliu humb luftën për medalje të bronztë, përfundon e 5-ta

Xhudo

Fazliu humb luftën për medalje të bronztë, përfundon e 5-ta

17/04/21 @ 17:16

LAURO FAZLIU

Fazliu fiton në repesazh, tani një hap larg të bronztës

Xhudo

Fazliu fiton në repesazh, tani një hap larg të bronztës

17/04/21 @ 15:04

AKIL GJAKOVA

Akil Gjakova siguron medalje, arrin në finale të Kampionatit Evropian

Xhudo

Akil Gjakova siguron medalje, arrin në finale të Kampionatit Evropian

17/04/21 @ 15:29

LAURA FAZLIU

Fazliu mposhtet nga rusja, vazhdon garën për medalje të bronztë

Xhudo

Fazliu mposhtet nga rusja, vazhdon garën për medalje të bronztë

17/04/21 @ 13:42

AKIL GJAKOVA

Akil Gjakova arrin gjysmëfinalen në Evropian

Xhudo

Akil Gjakova arrin gjysmëfinalen në Evropian

17/04/21 @ 14:33

XHUDO

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

Xhudo

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

08/06/21 @ 17:23

XHUDO

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

Xhudo

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

08/06/21 @ 15:29

XHUDO

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

Xhudo

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

06/06/21 @ 19:10

XHUDO

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

Xhudo

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

05/06/21 @ 17:49

XHUDO

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

Xhudo

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

25/05/21 @ 16:54

XHUDO

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

Xhudo

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

02/05/21 @ 20:35

XHUDO

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

Xhudo

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

02/05/21 @ 16:43

EUROPEAN OPEN - ZAGREB

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

Xhudo

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

01/05/21 @ 19:19

XHUDO

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

Xhudo

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

20/04/21 @ 16:06

MEDIA

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

Xhudo

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

18/04/21 @ 22:45


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo