Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

MEDIA TALK

Kuka: S’po më dalin fjalët

Driton Kuka, trajneri që i dha Kosovës 2 medalje olimpike në dy Olimpiada/ Pamje nga arkivi: IJF

Kuka: S’po më dalin fjalët


24 July, 2021 @16:02

Trajneri mjeshtër i xhudos, Driton Kuka, pas triumfit të Distria Krasniqit në Tokio 2020, duke i sjellë medalje të artë Kosovës, ka thënë se fjalët nuk po i dalin më.

Në një bisedë me KTV-në, Kuka ka shtuar se ka pritur medalje prej Distrisë, por e arta ka qenë jashtëzakonisht diçka e madhe.

“Fjalët kanë mbetur pak në brendinë time dhe nuk po më dalin,” ka thënë ai fillimisht për të vazhduar.

“Kam pritur medalje prej Distrisë por e arta ka qenë diçka e madhe. Dy minutat e para Distrinë e zuri vetëkënaqësia dhe pas minutës së dytë ka ardhur në terren të vetin,” ka shtuar Kuka.

“Në momentin kur xhudistja japoneze ka pritur shumë, e kam pasur një ndjesi që po vjen momenti i gjuajtjes, një moment që është i jashtëzakonshëm për mua, sepse në 2 Olimpiada, dy medalje të arta është rezultati më i madh që ka mundur të arrihet në sport,” ka thënë Kuka në bisedën e tij të shkurtër me televizionin në fjalë nga Tokio.

Distria Krasniqi është bërë medaliste e artë e Kosovës me fitore sot, ndërsa është e dyta në historinë e Kosovës, që po merr pjesë vetëm në Olimpiadën e dytë të saj si shtet.

Driton Kuka ka udhëhequr edhe Majlinda Kelmendin drejt të artës olimpike në Olimpiadën e kaluar, në Rio 2016.


TOKYO 2020 — XHUDO

Beteja e plotë e Distria Krasniqit në video

Lojërat Olimpike/Xhudo

Beteja e plotë e Distria Krasniqit në video

24/07/21 @ 15:05

DISTRIA KRASNIQI

E përmbushur! S’do të ndalem

Lojërat Olimpike/Xhudo

E përmbushur! S’do të ndalem

24/07/21 @ 12:36

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria heroike! E artë në Tokio!

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria heroike! E artë në Tokio!

24/07/21 @ 12:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

24/07/21 @ 10:39

YOUTUBE

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

Lojërat Olimpike/Xhudo

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

24/07/21 @ 09:59

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

24/07/21 @ 08:19

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

Lojërat Olimpike

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

22/07/21 @ 15:36

TOKYO 2020 — XHUDO

Beteja e plotë e Distria Krasniqit në video

Lojërat Olimpike/Xhudo

Beteja e plotë e Distria Krasniqit në video

24/07/21 @ 15:05

DISTRIA KRASNIQI

E përmbushur! S’do të ndalem

Lojërat Olimpike/Xhudo

E përmbushur! S’do të ndalem

24/07/21 @ 12:36

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria heroike! E artë në Tokio!

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria heroike! E artë në Tokio!

24/07/21 @ 12:02

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria i sjell Kosovës medalje olimpike

24/07/21 @ 10:39

YOUTUBE

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

Lojërat Olimpike/Xhudo

Direkt, duelet e bllokut final ku lufton Distria

24/07/21 @ 09:59

TOKYO 2020 — XHUDO

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike/Xhudo

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

24/07/21 @ 08:19

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

Lojërat Olimpike

Richarlison hattrick për fitore të Brazilit ndaj Gjermanisë

22/07/21 @ 15:36

TOKYO 2020 — FUTBOLL

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

Lojërat Olimpike

Meksika demolon Francën në hapje të Olimpiadës

22/07/21 @ 14:26

TOKYO 2020

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

Lojërat Olimpike

Shqetësime para LO, rast pozitiv me COVID në fshatin olimpik

17/07/21 @ 13:15

TOKYO 2020

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

Lojërat Olimpike

Kompletohen grupet për Lojërat Olimpike në basketboll

05/07/21 @ 16:43


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike