Të gjitha lajmet

PRISHTINA STATS

Myles mbret i asistimeve bardhekaltër

Myles mbret i asistimeve bardhekaltër

17 April, 2020 @0:21

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Divine Myles, ka qenë mbret i asistimeve për Prishtinën këtë stinor në Superligë.

Ai në 16 ndeshje ka dhënë 103 asistime, duke e bërë atë më të mirin te bardhekaltërit, edhepse luajti vetëm gjysmë stinori për ta. Mesatarisht ai ka pasur 6.43 asistime për ndeshje.

Pas Mylesit, në listën e asistuesve më të mirë të Prishtinës rendit reprezentuesi tjetër i Kosovës, Mikaile Tmusic. Të tjerët, në renditje.KREJT ASISTUESIT E PRISHTINËS 2019/20:

1.Divine Myles 103 asistime / 16 ndeshje
2.Mikaile Tmusic 90 asistime / 24 ndeshje
3.Fahro Alihodzic 53 asistime / 24 ndeshje
4.Jordan Johnson 50 asistime / 8 ndeshje
5.Edmond Azemi 35 asistime / 22 ndeshje
6.Fisnik Rugova 33 asistime / 24 ndeshje
7.Dardan Berisha 30 asistime / 7 ndeshje
8.Meriton Ismaili 28 asistime / 24 ndeshje
9.Don Polloshka 28 asistime / 14 ndeshje
10.Jonathan Wade 20 asistime / 12 ndeshje
11.Arian Memeti 14 asistime / 14 ndeshje
12.Anthony Goods 12 asistime / 6 ndeshje
13.Muhamedali Janjeva 10 asistime / 10 ndeshje
14.Dewayne Jackson 5 asistime / 3 ndeshje
15.Mërgim Jakupi 4 asistime / 8 ndeshje
16.Shea Feehan 1 asistim / 2 ndeshje
17.Jonathan Janssen 0 asistime / 2 ndeshje

DEKLARATA PAS NDESHJES

Nuk diskutohet, në çdo ndeshje hymë për fitore

5 July, 2020 @21:42

Trajneri i Dritës, që ka rikthyer distancën 4 pikëshe në krye të tabelës ndaj Prishtinës ndjekëse, në deklaratën e tij…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Mungesa e portierit ndikoi

Foto: KFLlapi/fb

5 July, 2020 @21:32

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Drita sot si vendas, që ka…

FERIZAJI 2-5 TREPÇA'89

Dy të kuq te vendasit, goleadë e ‘89-shit për t’iu afruar shpëtimit

5 July, 2020 @19:14

Tashmë Drenica dhe Flamurtari mund të ndjehen të rrezikuar seriozisht, pasi që me fitoren e sotme të thellë të Trepçës’89…

LLAPI 0-4 DRITA

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

5 July, 2020 @18:56

Me katër gola të shënuara si mysafir, Drita ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugëtim drejt titullit kampion. Ekipi…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:25

Në Ferizaj sot mes vete luajnë Ferizaj dhe Trepça `89, që po luftojnë për mbijetesë. 11-SHET STARTUESE: FERIZAJ: Kaçiu, Halili,…

Të gjitha lajmet nga