Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

8 June, 2018 @18:17

RAFAEL NADAL 6 6 6
JUAN MANUEL DEL POTRO 4 1 2

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se që pritej ka kaluar në finale të turneut Roland Garros.

I njohur për lojën e mirë në dhe, spanjolli në kundërshtar hasi vetëm në setin e parë, të cilin e fitoi 6-4, ndërsa që nga seti i dytë Nadal dominoi totalisht dhe e mposhti argjentinasin Del Potro me lehtësi 3-0 në sete, për ta arritur kështu finalen e 11 të Roland Garrosit në karrierë. Në 10 finalet e kaluara, Nadal ka triumfuar 10 herë, duke qenë kështu teniseri më i trofeshëm sa i përket këtij turneu, fakt që dëshmon dominimin e tij në fushat me dhe.

Në duelin tjetër gjysmëfinal,  Dominic Thiem triumfoi 3-0 ndaj italianit Marco Cecchinato, për të qenë kështu kundërshtar i Nadalit në finalen e Roland Garrosit, që zhvillohet ditën e diel.

Në finalen e femrave mes vete do të përballen Simona Halep dhe Sloane Stephens nesër me fillim nga ora 15:00.ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 June, 2018 @16:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë fenomenale sot në çerekfinale të French Open, për të mposhtur në dy…

ROLAND GARROS

Super Cecchinato, eliminon Djokovicin për gjysmëfinale

Foto: BBC

5 June, 2018 @19:29

Një çerekfinale tejet interesante u zhvillua sot mes italianit Cecchinato dhe serbit Djokovic. Dueli filloi në mënyrë të shkëlqyeshme për…

HENDBOLL

Oltion Beshiri mbyll aventurën në Metalac

BOROZANI / D.S

5 June, 2018 @13:14

Pas aventurës 2-vjeçare te skuadra e MRK Metalac në Kroaci, Oltion Beshiri ka njoftuar për largimin e tij nga…

ROLAND GARROS 2018

Del Porto kalon pengesën amerikane

REUTERS/Arkiv

4 June, 2018 @19:13

Tenisti argjentinas, Juan Martin del Potro, ka kaluar në tre sete amerikanin John Isner sot në kuadër të raundit të…

ROLAND GARROS 2018

Serena lëshon garën, para duelit të shumëpritur

Foto: rolandgarros/twitter

4 June, 2018 @16:48

Pritej të jetë dueli me interesim më të madh në kategorinë e femrave, por nuk do të zhvillohet. Serena…

ROLAND GARROS 2018

Nadal pa probleme në çerekfinale

REUTERS/Arkiv

4 June, 2018 @16:33

Spanjolli Rafael Nadal ka kaluar pa probleme pengesën e radhës në French Opens ot. Ai ka arritur të mposht…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Furia spanjolle vazhdon

Foto: eurosport.com

18 January, 2019 @11:46

Shtatëmbëdhjetë herë fituesi i Grand Slameve, Rafael Nadal, pa shumë telashe ka arritur të kalojë pengesën e raundit të tretë…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Eliminon mbrojtësen e titullit

Foto: AusOpen/fb

18 January, 2019 @11:39

Tenistja ruse Maria Sharapova ka arritur të tregojë një performancë dominuese në përballje ndaj kampiones aktuale të Australian Open. …

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Ndeshja jubilare, arrin 1/8 e finales

Foto: AusOpen/fb

18 January, 2019 @11:26

Roger Federer ka bërë edhe një hap drejt mbrojtjes së titullit në Australian Open, duke kaluar amerikanin Taylor Fritz në…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Tie-break në setin e pestë, për kualifikim

Foto: AusOpen/fb

17 January, 2019 @14:23

Bartësi i tetë i turneut Australian Open 2019, Kei Nishikori, është dashur të shkojë deri në tie-break të setit të…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Bie ish kampioni, pas duelit epik

Foto: AusOpen,com

17 January, 2019 @13:06

Ndeshje titanike është zhvilluar sot në Melbourne ku kanadezi Milos Raonic ka arritur që pas katër seteve të eliminojë ish…

Të gjitha lajmet nga Tenis