Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Nis me befasi te femrat

Foto via Eurosport

Nis me befasi te femrat

1 July, 2019 @20:05

Tenistja kazake, Yulia Putinstseva, ka bërë befasinë e parë dhe të madhe që në ditën e parë të Wimbledonit.

Kazakja mposhti numrin dy të botës në tenisin e femrave, japonezen Naomi Osaka, duke e kaluar tepër lehtë me 2-0 në sete 7-6 dhe 6-2.

Përndryshe, për njohësit e mirë të tenisit, Putintseva nuk ka qenë e panjohur për Osakën, pasi që e eliminoi edhe në Birmingham, duke u treguar si një pengesë e madhe për japonezen.

Vetëm një orë e 36 minuta iu nevojitën kazakes për të eliminuar kundërshtaren, që u bë tenistja e parë e TOP 2-shes botërore prej 18 vitesh që mposhtet në raundin e parë. Martina Hingis ka qenë e fundit nga dyshja kryesore e rang listës botërore që ishte eliminuar në raundin e parë në Wimbledon 2001.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga