Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Roger Federer i pari në histori që arrin 350-shen

Foto: wimbledon.com

Roger Federer i pari në histori që arrin 350-shen

6 July, 2019 @20:24

Nëntëmëbdhjetë pas triumfit ndaj Michael Changut në Australian Open, ku fitoi ndeshjen e parë në një Grand Slam, Roger Federer sot pa probleme ka shënuar të 350-tën fitore në një Grand Slam, duke e mposhtur Lucas Pouille-në e Francës.

Federer ka parakaluar lehtë në dukje francezin, që është treguar tejet luftarak, por thjesht më tepër ka qenë e pamundur ndaj mjeshtrit të tenisit.

Federer fitoi 3-0 në sete me rezultat [7-5, 6-2 dhe 7-6]. Me fitoren e 350-të në ndeshjet Grand Slam, zvicerani është bërë tenisti i parë në histori, në të dyja gjinitë, që ka arritur këtë shifër të fitoreve.

Pas triumfit të sotëm, Federer në përballjen e raundit të katërt (e teta e finales) do të ketë karshi tij italianin Berrettini, që është bartësi i 17 i turneut.

Kujtojmë, legjenda Federer është 37 vjeçar!

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga