Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Senzacionale: 15 vjeçarja mposht 5 herë kampionen

Foto via Eurosport

Senzacionale: 15 vjeçarja mposht 5 herë kampionen

1 July, 2019 @20:54

Tenistja 15 vjeçare që po debuton në Wimbledon, Cori Gauff, ka arritur që në raundin e parë të garës të eliminojë pesë herë kampionen, veteranen Venus Williams.

Gauff u bë vajza më e re në moshë që ka arritur të kualifikohet në “open era” të Wimbledonit, duke qenë dukshëm më e mirë se veteranja në lojë sot, për të fituar 2-0 në sete 6-4 dhe 6-4.

Venus 39 vjeçare që konsiderohet si pjesë e familjes së Wimbledonit pasi që qe dy dekada është pjesë e garës, duke fituar 5 herë titullin - dy prej titujve i ka të fituara në vitet kur Gauff as që ka qenë e lindur.

WIMBLEDON 2019

Zverev dhe Tsitsipas eliminohen

Foto via Eurosport

1 July, 2019 @20:17

Dyshja favorite në duelet e tyre, Alexander Zverev dhe Stefanos Tsitsipas, kanë kryer misionin e tyre në Wimbledon që në…

WIMBLEDON 2019

Nis me befasi te femrat

Foto via Eurosport

1 July, 2019 @20:05

Tenistja kazake, Yulia Putinstseva, ka bërë befasinë e parë dhe të madhe që në ditën e parë të Wimbledonit. …

PARA WIMBLEDONIT

Djokovic merr Ivanisevicin si trajner

1 July, 2019 @13:46

Numri një në botën e tenisit, Novak Djokovic, ka shtuar tenistin e dikurshëm numër dy në botë, Goran Ivanisevic, në…

WIMBLEDON 2019

Wimbledon 2019 - Parashikim

1 July, 2019 @9:19

Ndonëse janë katër grand-slam, të gjithë e dimë që Wimbledon është turneu më i veçantë në sportin e bardhë, i…

WIMBLEDON 2019

Korriku nis me Wimbledon

Foto: BBC

1 July, 2019 @8:52

Dita e parë e Wimbledon 2019! Si zakonisht, fillimi i korrikut vjen me turneun më emblematik të tenisit, Wimbledonin. 128…

Të gjitha lajmet nga Tenis