Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Senzacionale: 15 vjeçarja mposht 5 herë kampionen

Foto via Eurosport

Senzacionale: 15 vjeçarja mposht 5 herë kampionen

1 July, 2019 @20:54

Tenistja 15 vjeçare që po debuton në Wimbledon, Cori Gauff, ka arritur që në raundin e parë të garës të eliminojë pesë herë kampionen, veteranen Venus Williams.

Gauff u bë vajza më e re në moshë që ka arritur të kualifikohet në “open era” të Wimbledonit, duke qenë dukshëm më e mirë se veteranja në lojë sot, për të fituar 2-0 në sete 6-4 dhe 6-4.

Venus 39 vjeçare që konsiderohet si pjesë e familjes së Wimbledonit pasi që qe dy dekada është pjesë e garës, duke fituar 5 herë titullin - dy prej titujve i ka të fituara në vitet kur Gauff as që ka qenë e lindur.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga