Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Zverev dhe Tsitsipas eliminohen

Foto via Eurosport

Zverev dhe Tsitsipas eliminohen

1 July, 2019 @20:17

Dyshja favorite në duelet e tyre, Alexander Zverev dhe Stefanos Tsitsipas, kanë kryer misionin e tyre në Wimbledon që në ditën e parë të turneut.

Zverev (numri gjashtë në botë) ka rënë pre e çekut Jiri Vesely (i 108-ti në listë), që ka arritur të rikthehet pas humbjes së setit të parë për të marrë epërsinë dhe për të përfunduar me 3-1 setet [4-6 6-3 6-2 7-5].

Në trillerin tjetër të ditës ka qenë numri shtatë i botës Tsitsipas, që është mposhtur nga Thomas Fabbiano pas pesë seteve [4-6 6-3 4-6 7-6 3-6], për tu përshëndetur nga turneu.

WIMBLEDON 2019

Nis me befasi te femrat

Foto via Eurosport

1 July, 2019 @20:05

Tenistja kazake, Yulia Putinstseva, ka bërë befasinë e parë dhe të madhe që në ditën e parë të Wimbledonit. …

PARA WIMBLEDONIT

Djokovic merr Ivanisevicin si trajner

1 July, 2019 @13:46

Numri një në botën e tenisit, Novak Djokovic, ka shtuar tenistin e dikurshëm numër dy në botë, Goran Ivanisevic, në…

WIMBLEDON 2019

Wimbledon 2019 - Parashikim

1 July, 2019 @9:19

Ndonëse janë katër grand-slam, të gjithë e dimë që Wimbledon është turneu më i veçantë në sportin e bardhë, i…

WIMBLEDON 2019

Korriku nis me Wimbledon

Foto: BBC

1 July, 2019 @8:52

Dita e parë e Wimbledon 2019! Si zakonisht, fillimi i korrikut vjen me turneun më emblematik të tenisit, Wimbledonin. 128…

ROLAND GARROS

“Mbret i dheut” për herën e 12

9 June, 2019 @18:13

Për herën e 12 në karrierë dhe për vitin e tretë me radhë, Rafael Nadal është fitues i Roland Garrosit! …

Të gjitha lajmet nga Tenis