Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Zverev dhe Tsitsipas eliminohen

Foto via Eurosport

Zverev dhe Tsitsipas eliminohen

1 July, 2019 @20:17

Dyshja favorite në duelet e tyre, Alexander Zverev dhe Stefanos Tsitsipas, kanë kryer misionin e tyre në Wimbledon që në ditën e parë të turneut.

Zverev (numri gjashtë në botë) ka rënë pre e çekut Jiri Vesely (i 108-ti në listë), që ka arritur të rikthehet pas humbjes së setit të parë për të marrë epërsinë dhe për të përfunduar me 3-1 setet [4-6 6-3 6-2 7-5].

Në trillerin tjetër të ditës ka qenë numri shtatë i botës Tsitsipas, që është mposhtur nga Thomas Fabbiano pas pesë seteve [4-6 6-3 4-6 7-6 3-6], për tu përshëndetur nga turneu.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga