Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2019

Ëndrra vazhdon për 15 vjeçaren

Foto: CG/fb

Ëndrra vazhdon për 15 vjeçaren

4 July, 2019 @8:58

Senzacioni i ri i tenisit, Cori Gauff, ka vazhduar të shënojë fitore dhe tashmë ka kaluar edhe raundin e dytë të garës.

Ajo në përballjen e mbrëmshme mposhti Magdalena Rybarikovan 2-0 në sete me rezultat 6-3 dhe 6-3. Sllovakja u mposht edhe më shpejt sesa 5 herë kampionia Venus Williams në raundin e parë!

“Unë më duket se luajta mirë. Veçanërisht mora pikë kur isha në presion nga kundërshtarja shumë e mirë. S’di çka po ndodh. Unë jam ende duke menduar nëse jam kualifikuar për të marrë pjesë këtu,” ka thënë Gauff për BBC-në pas fitores së dytë në Wimbledon 2019.

E pastaj vjen takimi me G.O.A.T.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga