Të gjitha lajmet

CELTICS - HEAT

41 pikë në çerekun III për vazhdim të serisë

41 pikë në çerekun III për vazhdim të serisë


26 September, 2020 @8:38

Skuadra e Boston Celtics nuk u dorëzua.

Celtics duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 121-108, ka vazhduar të shpresojë në kualifikim.

Në fitoren e Bostonit luajti rol performanca në pjesën e dytë të ndeshjes. Në çerekun e tretë keltët shënuan 41 pikë dhe epërsinë e krijuar e kontrolluan deri në fund të ndeshjes për ta regjistruar fitoren e radhës.

Jayson Tatum ishte më i miri te Bostoni me 31 pikë e 10 kërcime. Ai në pesë ndeshjet e fundit të Play Offit luajti me mbi 30 pikë, këto së fundi e kishte bërë legjenda e Bostonit Kevin McHale në vitin 1987.

Te Miami Heat u dallua Goran Gragic me 23 pikë, 4 kërcime e 4 asistime.

Rezultati në seri është 3-2 në favor të Miamit. Ndeshja e gjashtë do të luhet më 28 shtator.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA