Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA E FEMRAVE - FINALJA

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

Foto: FBK

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale


5 October, 2021 @19:59

Vetëm pesë pikë është dallimi pas 20 minutave lojë dhe fundit të pjesës së parë në ndeshjen finale të Superkupës së Femrave.

Penza ka epërsinë 39-34, pasi që çereku i parë i ndeshjes ishte 22-16 në të mirë të pejaneve, kurse i dyti u krye me 17-18 në të mirë të prishtinaseve.

Amerikanja Cheah Rael-Witsiit është më efikasja te Penza me 15 pikë të shënuara, ndërsa te Prishtina po dallohet Sarah MgBeike me 13 të shënuara.

Raporti i plotë, pas ndeshjes


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave