Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJYSMA E NDESHJES, PËRFUNDON

5 pikë dallimi pas pjesës së parë

5 pikë dallimi pas pjesës së parë


14 May, 2023 @18:22

Ka përfunudar edhe çereku i dytë i ndeshjes ndërmjet Pejës dhe Trepçës që i përket ndeshjes së katërt të serisë finale të playoffit, ndërsa këtë çerek me 1 pikë dallim e mori Peja, 23-22, për të shkuar në pushim me rezultat të përgjithshëm, 53-48.

Më efikasi te Peja pas çerekut të parë të ndeshjes është Alban Veseli që ka 12 pikë të shënuara, mirëpo është në telashe pasi që ka regjistruar katër gabime personale. Te Trepça 13 pikë ka shënuar Drilon Hajrizi.

Raporti i plotë i ndeshjes pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga