Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Aisha Kaid shkëlqen, vjen fitorja e parë e sezonit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Aisha Kaid shkëlqen, vjen fitorja e parë e sezonit

22 February, 2020 @16:20

Pas 12 xhirove të luajtura, vashat e Vëllaznimit e regjistruan fitoren e parë të sezonës.

Vëllaznimi e mposhti Kastriotin me rezultat 40-91.

E huaja e skuadrës gjakovare, Aisha Kaid, ishte e pakapshme në parket. Ajo luajti me 41 pikë, 5 kërcime, 4 topa të rrëmber e 3 asistime, derisa ndihmuan edhe Rina Hoda me 14 pikë e 15 asistime dhe Mirlinda Daku me 13 pikë e 10 kërcime.

Te Kastrioti u dallua dyshja Agnesa Rrahmani me 17 pikë e 9 kërcime dhe Anita Grainca me 11 pikë e 16 kërcime.

TABELA AKTUALE

Fitorja e Vëllaznimit nuk mjaftoi për t’u larguar nga pozita e fundit (1 fitore e 11 humbje), por ka dhënë sinjale se mund të ngriten më lartë, kurse Kastrioti e regjistroi humbjen e 10 të sezonës krahas 2 humbjeve që i ka.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi e pret Penzën, derisa Kastrioti takohet me Bashkimin.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave