Të gjitha lajmet

VJEN EDHE TMUSIC

Arrin edhe Tmusic, kompletohet Kosova

Mikaile Tmusic në përballjen e Kosovës ndaj Islandës, në shkurt të këtij viti/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

Arrin edhe Tmusic, kompletohet Kosova

20 November, 2020 @22:29

Basketbollisti i Kosovës, Mikaile Tmusic të premten i është bashkuar stërvitjeve, që po udhëhiqen nga përzgjedhësi Christos Marmarinos.

Tmusic, basketbollist i Podgoricës, po kalon formë të mirë, si në skuadrën malazeze, po ashtu edhe në Ligën ABA 2.

Ish-basketbollisti i Bashkimit dhe Prishtinës, gjithnjë i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Kosovës dhe kështu ka ndodhur edhe kësaj radhe.

Basketbollistët e Kosovës të mërkurën kanë filluar stërvitjet, ndërsa drejt Sllovakisë do të udhëtojnë të hënën.

Kosova në kuadër të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023 do të përballet me Sllovakinë dhe Islandën. Përballjet do të zhvillohen më 26 dhe 28 nëntor në Bratisllavë.

Kosova nga dy ndeshje, ka shënuar dy fitore, duke mundur Islandën dhe Luksemburgun për të qenë lidere e grupit, kurse në muajin shkurt të vitit të ardhshëm do të përballet me Sllovakinë dhe Luksemburgun.

TABELA AKTUALE E GRUPIT:

1. Kosova 2-0
2. Sllovakia 1-1
3. Islanda 1-1
4. Luskemburgu 0-2

DRILON HAJRIZI

Nëse japim maksimumin, marrim rezultate pozitive

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 November, 2020 @15:57

Basketbollistët e Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në karantinë, para dy ndeshjeve me Sllovakinë dhe Islandën. Dardanët po stërviten në…

EKSKLUZIVE

Mësohet lista e gjërë e përfaqësueses së Kosovës

TopSporti.com/ A. Paçarizi

17 November, 2020 @16:01

Megjithëse ende nuk është bërë publike zyrtarisht nga Federata e Basketbollit të Kosovës, TopSporti.com ka mësuar listën e gjërë…

KOSOVA

Përfaqësusja e basketbollit, 5 të ftuarit e parë

17 November, 2020 @15:21

Në prag të ndeshjeve të muajit nëntor, përfaqësuesja e Kosovës te meshkujt në basketboll grumbullimin do ta fillojë nga dita…

SHTYHET SUPERLIGA

FBK shtyen 2 xhirot e radhës në Superligë

16 November, 2020 @21:01

Përmes një njoftimi të lëshuar sot në faqen zyrtare te Federatës, FBK ka bërë të ditur se ka shtyer dy…

MATCH REPORT: PEJA-RAHOVECI

Peja tregon forcën në çerekun e fundit

Pamje nga perballja e muajit shkurt mes Rahovecit dhe Pejes/TOPSPORTI/ A. P.

31 October, 2020 @20:42

Ekipi i Pejës ka treguar forcën në çerekun e fundit të ndeshjes ndaj Rahovecit, për t’i mposhtur ata me 20…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja