Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FBK

Aulona Muhadri (Bashkimi) - MVP e Xhiros (1)

Aulona Muhadri (Bashkimi) - MVP e Xhiros (1)


Teksti: FBK

18 October, 2022 @16:26

Xhiroja e parë në Superligën e Femrave dhuroi ndeshje mjaft interesante.

Derbi u zhvillua ndërmjet Bashkimit dhe Penzës, ku skuadra prizrenase e nisi me fitore.

Basketbollistja më e dalluar ishte Aulona Muhadri. Kapitenia kishte dyshifror të dyfishtë me 14 pikë, 13 kërcime dhe dy asistime. Ajo ishte e saktë në tri tentimet për dy pikë dhe tetë herë nga gjuajtjet e lira.

Kujtojmë se Muhadri është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës te femrat.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave