Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e Kosovës.

Vashat e Prishtinës vetëm çerekun e parë e mbyllën në epërsi, derisa Bashkimi e kontrolloi ndeshjen më pas për ta fituar trofeun në fund.

Khadija Brown shkëlqeu me 27 pikë, 11 kërcime e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Saranda Daci me 22 pikë e 10 kërcime, Arbnore Përçuku me 16 pikë e 9 asistime dhe nga Jeta Zeka me 11 pikë të tjera.

Te Prishtina u dalluan Enxhi Xhanaj me 16 pikë e 11 kërcime dhe Irma Konjusha e Era Shatri me nga 15 pikë secila.

Kupa e Kosovës te femrat i kthehet Prizrenit pas 11 viteve, derisa Bashkimi është duke vazhduar rrugën e tij pa humbje në këtë sezon në të dyja garat.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave