Të gjitha lajmet

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga pandemia coronavirus, ka vendosur të lirojë trajnerin e ekipit Furkan Saglik si dhe basketbollisten e huaj Khadija Brown - Haywood.

Përveç këtyre, edhe vajzat tjera që janë nga qytetet tjera, Arbnore Përquku, Saranda Daci, Jeta Zeka dhe Arba Hashani - janë liruar për shtëpi, derisa i kanë falenderuar të gjithëve për kontributin e madh, dhënë klubit në këtë sezon.

“Nuk do të ishte njerëzore që t’i mbamë edhe më tej, duke pasur parasysh izolimin e propozuar nga Qeveria e Kosovës,” ka shkruar njoftimi i skuadrës.

Në fund, klubi ka falenderuar të gjitha basketbollistet tjera të ekipit, duke mos harruar as tifozët.

Përndryshe, Bashkimi është lider i elitës së femrave të basketbollit që këtë stinor, deri tash ka pasur bilans 14-1 në Ligën e Femrave.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

PENZA (F) - KASTRIOTI (F)

Penza regjistron fitoren e dhjetë

14 March, 2020 @0:45

Skuadra e Penzës, duke e mposhtur Kastriotin me rezultat 71-43, regjistroi fitoren e 10 të stinorit. Valbona Bytyqi dhe Elizateba…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave