Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi kalon edhe pengesën e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi kalon edhe pengesën e Vëllaznimit

2 November, 2019 @18:20

Vashat e Bashkimit, pa problem kaluan edhe pengesën e Vëllaznimit, për ta vazhduar bilancin 100%.

Vajzat e trajnerit turk Furkan Saglik, përveç çerekut të dytë që e kaluan baraz, dominuan në total dhe e mposhtën skuadrën gjakovare me rezultat 42-96.

Te Bashkimi 5 basketbolliste luajtën me pikë dyshifrore, derisa tri prej tyre me double-double. Sarra Vraniqi ishte më e dalluara me 18 pikë, 10 kërcime e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Gresa Gashi me 17 pikë, Erjona Krasniqi me 14 pikë, 9 kërcime e 8 asistime, Aulona Muhadri me 14 pikë e 16 asistime dhe Jeta Zeka me 10 pikë e 12 kërcime.

Te Vëllaznimi u veçuan Festa Bicurri me 19 pikë dhe Rina Hoda me 13 pikë.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 4 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vëllaznimi nuk u njoftua me fitore ende.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Penzën, derisa Vëllaznimi me Trepçën.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave