Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi kalon edhe pengesën e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi kalon edhe pengesën e Vëllaznimit

2 November, 2019 @18:20

Vashat e Bashkimit, pa problem kaluan edhe pengesën e Vëllaznimit, për ta vazhduar bilancin 100%.

Vajzat e trajnerit turk Furkan Saglik, përveç çerekut të dytë që e kaluan baraz, dominuan në total dhe e mposhtën skuadrën gjakovare me rezultat 42-96.

Te Bashkimi 5 basketbolliste luajtën me pikë dyshifrore, derisa tri prej tyre me double-double. Sarra Vraniqi ishte më e dalluara me 18 pikë, 10 kërcime e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Gresa Gashi me 17 pikë, Erjona Krasniqi me 14 pikë, 9 kërcime e 8 asistime, Aulona Muhadri me 14 pikë e 16 asistime dhe Jeta Zeka me 10 pikë e 12 kërcime.

Te Vëllaznimi u veçuan Festa Bicurri me 19 pikë dhe Rina Hoda me 13 pikë.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 4 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vëllaznimi nuk u njoftua me fitore ende.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Penzën, derisa Vëllaznimi me Trepçën.

KASTRIOTI (F) - TREPÇA (F)

Trepça regjistron fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @16:55

Vashat e skadrës mitrovicase, Trepça, e regjistruan fitoren e parë të stinorit në xhiron e katërt në Ligën e Femrave…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

28 October, 2019 @14:46

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Penza pa humbje ndjek kreun

27 October, 2019 @22:40

Vashat e Penzës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Vëllaznimit. Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79. Si…

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

26 October, 2019 @17:01

Një fitore e pritur nga vashat e Prishtinës erdhi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi. Vashat e Bashkimit pa…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave