Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Bashkimi shpëton në fund, fiton derbin ndaj Penzës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi shpëton në fund, fiton derbin ndaj Penzës

7 March, 2020 @21:47

Vashat e Bashkimit e mposhtën me vështirësi Penzën me rezultat 70-67.

Loja e dobët në çerekun e fundit, ishte shumë afër të kushtonte me humbje.

Pas dy shinimeve të Arbnore Përqukut nga vija e gjuajtjeve të lira, skuadra pejane e kishte rastin për ta barazuar ndeshjen me Valbona Bytyqin, por nuk ishte e suksesshme tentimi i saj dhe kështu Bashkimi e mbylli ndeshjen me fitore.

Te Bashkimi dukshëm është duke u vërejtur mungesa e lojtares Khadija Brown, derisa sonte u dalluan Saranda Daci me 27 pikë, 13 kërcime, 3 topa të rrëmbyer dhe 3 bllokada, Arbnore Përquku me 20 pikë, 12 kërcime e 9 asistime që ishte shumë afër shifrave triple-double dhe Jeta Zeka me 10 pikë e 7 asistime.

Te Penza Valbona Bytyqi shkëlqeu me 28 pikë, 11 kërcime, 5 asistime e 5 topa të rrëmbyer, gjithashtu u veçuan edhe Diedona Halitaj me 11 pikë dhe Tringa Ukaj me 10 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Bashkimi gjendet në krye të tabelës me 14 fitore e 1 humbje, derisa Penza në pozitën e tretë me 9 fitore e 6 humbje.

Në xhiron tjetër Bashkimi përballet me Trepçën, kurse Penza me Kastriotin.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (14)

6 March, 2020 @16:27

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 14 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

KASTRIOTI (F) - TREPÇA (F)

Trepça përforcon pozitën për Play Off

5 March, 2020 @23:25

Vashat e Trepçës, sot arritën një fitore tepër të rëndësishme kundër Kastriotit. Trepça e mposhti Kastriotin me rezultat 43-71. …

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

E shtata rresht për Prishtinën

5 March, 2020 @22:28

Vashat e Prishtinës, duke e mposhtur Penzën me rezultat 50-77, e regjistruan fitoren e shtatë rresht në Ligën e…

BASHKIMI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Saranda Daci me 57 pikë, mposht “vet” Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 March, 2020 @23:20

Performanca fenomenale e Saranda Dacit, bëri që vashat e Bashkimit të mos befasohen nga Vëllaznimi. Bashkimi e mposhti Vëllaznimin me…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (13)

3 March, 2020 @21:01

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave