Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi s’ndalet, seria ngritet në 6

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi s’ndalet, seria ngritet në 6

17 November, 2019 @9:53

Vashat e Bashkimit pa problem e kaluan edhe pengesën e Trepçës.

Skuadra e trajnerit turk Furkan Saglik, e mposhti skuadrën mitrovicase me rezultat 32-87.

Në çerekun e parë Bashkimi shënoi 31 pikë, derisa duke pësuar vetëm 4 pikë, nënkampioni aktual e krijoi një epërsi që nuk u shua deri në fund të ndeshjes.

Më e dalluara në këtë ndeshje ishte Vlera Vraniqi me 18 pikë, 5 kërcime e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Jeta Zeka me 16 pikë, 7 kërcime, 7 asistime e 5 topa të rrëmbyer dhe Khadija Brown Haywood me 13 pikë e 9 kërcime.

Te Bashkimi për këtë ndeshje nuk udhëtuan Aisha Balarabe, Saranda Daci dhe Ulpiana Emra.

Në anën tjetër te Trepça e vetmja me pikë dyshifrore ishte Sihana Ramoja. Ajo luajti me 14 pikë, kurse mori ndihmë edhe nga Lorena Haxha me 8 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 6 fitore në 6 xhirot e luajtuara është skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Femrave, derisa Trepça ka bilanc prej 2 fitoreve e 4 humbjeve.

Në xhiron tjetër Bashkimi e luan derbin ndaj Prishtinës në Prizren, kurse Trepça përballet me Penzën.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave