Të gjitha lajmet

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith.

Këtë çmim e fitojnë zakonisht personat që japin kontribut për basketbollin profesionist të SHBA-ve.

Sivjet do të nderohen 9 persona. Legjenda e NBA-së, Kobe Bryant, i cili e humbi jetën tragjikisht në një aksident me helikoper sivjet, do ta kryeson listën.

Së bashku me Bryantin, në këtë list do të jenë: Tim Duncan, Kevin Garnett, Tamika Catchings nga WNBA, trajnerët Rudy Tomjanovich, Barbara Stevens, Eddie Sutton dhe Kim Mulkey si dhe i ndjeri Patrick Baumann që ishte Sekretari i Përgjithshëm të FIBA-së.

Ceremonia e Hall of Fame, është caktuar të bëhet më 29 gusht 2020.

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

LLAPI - DRENICA

Drenica në hapat e shpëtimit

FOTO / Llapi

13 June, 2020 @19:32

Skuadra e trajnerit Gani Sejdiu, Drenica, ka arritur ta mposht Llapin në Podujevë me rezultat 0-2. Kjo ishte një fitore…

VUSHTRRIA - PRISHTINA

Oto John bën Prishtinën lidere

FOTO / Prishtina fc

13 June, 2020 @19:28

Me dy golat e nigerianit, Oto John, Prishtina duke e mposhtur Vushtrrinën me rezultat 0-2, përkohësisht ngritet në krye të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Prishtina

13 June, 2020 @16:56

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe Prishtinës. VUSHTRRIA: Marly Prince, Chinonso, Halimi, Dervishaj, Istrefi, Azemi, Sie, Zabërgja, Okonwo, Ahmeti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drenica

13 June, 2020 @16:52

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe Drenicës. LLAPI: Nava, Kadriu, Hoti, Emini, Selmani, Shabani, Ramadani, Zhdrella, Veliu, Hajdini, Raboshta. …

Të gjitha lajmet nga